Yıldıztabya Kentsel Dönüşüm Anahtar Teslim BannerKentsel Planlar BannerGençlik Merkezi BannerDene Yap BannerFarika 2 Banner

30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı

geri
30 Ağustos Zafer Bayramı, Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin düzenlediği kortej, fener alayı, konser ve sahne etkinlikleri ile coşkuyla kutlandı.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusunu tüm ilçe sakinlerine yaşatmak için çeşitli organizasyonlar düzenledi. İlçede klasik araçlardan oluşan kortejle tur atıldı. Tur sırasında Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, üstü açık otobüsten ilçe sakinlerini selamladı. Sonrasında ise açılan dev Türk bayrağı, bando takımı ve meşaleler eşliğinde Gaziosmanpaşa Meydanı'na fener alayı yürüyüşü yapıldı. Gaziosmanpaşa Meydanı'nda gerçekleştirilen programda ise Sanat Akademisi Öğretmenler Orkestrası, verdiği konserle coşkuyu ikiye katladı. Ayrıca meydanda 30 Ağustos temalı resim sergisinin de açılışı yapıldı.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta “Bugün Büyük Taarruz’un üstünden 99 yıl geçmiş olmasına rağmen aynı ruhla aynı heyecanla 7’den 70’e herkes, yaşlısı, genci, kadını, erkeği birlikte bu zaferi kutluyoruz. Bu saate kadar değişik etkinliklerle zafer kutlamalarını gerçekleştirdik. Şimdi de tüm halkımızla beraber fener alayıyla birlikte Gaziosmanpaşa Meydanı'mızda sanat şölenimizle bu kutlamaları tamamlamış olacağız. 99 yıl önceki Büyük Taarruz’da olduğu gibi 15 Temmuz’da olduğu gibi yine millet iradesiyle tam bağımsızlığımızı korumaya devam edeceğiz ve tüm gücümüzle bu mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı