Yıldıztabya Kentsel Dönüşüm Anahtar Teslim BannerKentsel Planlar BannerGençlik Merkezi BannerDene Yap BannerFarika 2 Banner

Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi Çok Yakında Hizmete Açılıyor

geri
Gaziosmanpaşa’da açılışa hazırlanan Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi ile doğal afetler ve acil durumlara müdahale tek merkezden koordineli bir şekilde yönetilecek. Merkez, kameralar vasıtasıyla Gaziosmanpaşa’nın tüm sokaklarını 24 saat boyunca gözlemleyerek, olumsuzluklara anında müdahale edilmesini sağlayacak.

Deprem başta olmak üzere yangın, sel gibi doğal afetler ile acil durumlara ilişkin müdahalenin tek merkezden koordine edilmesi ve ilçe bazında afet yönetiminin planlı bir şekilde yürütülmesi için kurulan Gaziosmanpaşa Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi hizmete açılıyor. Merkez; Emniyet ve diğer kamu kurumları ile kesintisiz iletişim halinde olacak ve kameralar vasıtasıyla 24 saat boyunca Gaziosmanpaşa’nın tüm sokaklarını anlık olarak gözlemleyecek. Herhangi bir afet ve acil durumda sağlık, arama ve kurtarma ile ilk yardım ekiplerinin olay yerinde sorunsuz ve süratli bir şekilde ulaşması için gerekli düzenlemeler ve tedbirler bu merkezden yönetilecek.

Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi, makam bölümü, kameraların bulunduğu gözlem salonu, çalışma gruplarının yer aldığı toplantı salonu, haberleşme bölümü, STK’lar için bölüm, dinlenme bölümü ve idari birimlerden oluşacak. İlçede afet ve acil durum yönetimi kapsamında 12 adet Yerel Düzey Çalışma Grubu oluşturulacak.

Yerel Düzey Çalışma Grupları:

1.Güvenlik ve Trafik Çalışma Grubu
2.Tahliye Yerleştirme ve Planlama Çalışma Grubu
3.Hasar Tespit Çalışma Grubu
4.Enkaz Kaldırma Çalışma Grubu
5.Beslenme Çalışma Grubu
6.Barınma Çalışma Grubu
7.Arama Kurtarma Çalışma Grubu
8.Yangın Çalışma Grubu
9.Sağlık Çalışma Grubu
10.Psikososyal Destek Çalışma Grubu
11.Ayni Bağış Depo Yönetimi Çalışma Grubu
12.Bilgi Yönetimi Değerlendirme İzleme ve Haberleşme Çalışma Grubu