Yıldıztabya Kentsel Dönüşüm Anahtar Teslim BannerKentsel Planlar BannerGençlik Merkezi BannerDene Yap BannerFarika 2 Banner

Olimpiyat Şampiyonu Busenaz Sürmeneli’yi Başkan Usta ve Gaziosmanpaşalı Sporcular Karşıladı

geri
Olimpiyatlar tarihinde Türkiye’ye boksta ilk altın madalyasını kazandıran milli sporcu Busenaz Sürmeneli yurda döndü. Olimpiyat şampiyonu sporcuyu İstanbul Havaalanı’nda Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ve Gaziosmanpaşalı sporcular karşıladı.

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda kadınlar boksta 69 kiloda şampiyon olan Busenaz Sürmeneli ile birçok sporcunun aralarında bulunduğu olimpiyat kafilesi yurda döndü. Sürmeneli’yi İstanbul Havaalanı VIP Terminal girişinde Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin ve Gaziosmanpaşalı sporcular ile Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Trabzon Dernekleri Federasyonu Başkanı İsmail Şatıroğlu ve çok sayıda isim karşıladı.

SÜRMENELİ: “BU MADALYA TÜRK’ÜN GÜCÜNÜ GÖSTEREN HERKESE ARMAĞAN OLSUN”

Çocukluk hayalini gerçekleştirdiğini belirten Busenaz Sürmeneli duygularını şu cümlelerle anlattı: “Burada gördüğünüz sadece bir madalya. Ama içinde neler yatıyor sadece ben ve hocam Cahit Süme ile teknik heyet biliyor. Acı var, gözyaşı var, antrenmanda çektiğim zorluklar var. Çocukluk hayalim avuçlarımın içinde. Çok mutluyum, çok gururluyum. Türk kadını olmaktan, Türk kadınının yapabileceklerini göstermekten çok mutluyum. Bu madalya hayal kuran bütün çocuklara, hiç pes etmeyen Türk kadınlarına ve Türkün gücünü gösteren herkese armağan olsun, umut ışığı olsun. Yangınımızda çalışanlara, evleri barkları yananlara, canı küçücük bile acıyan herkese umut ışığı olsun. Avrupa şampiyonluğu, dünya şampiyonluğu yaşadım ama bu bambaşka bir duygu. Ağlayarak aldım madalyayı ama iyi ki de ağlamışım. Türk kadını olmaktan gayet mutlu ve gururluyum.”

USTA: “TÜRK KADINI, KARADENİZ KADINI YAPARSA İŞTE BÖYLE YAPAR”

Çok mutlu olduğunu aktaran Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “Bunda gururlanmamak, ağlamamak mümkün değil. Bizi İstiklal Marşı'nı söylerken orada ağlattı, burada duygulandırdı. Şunu gördük; Türk kadını, Karadeniz kadını yaparsa işte böyle yapar. Tebrik ediyoruz, gururumuz” açıklamasını yaptı.

Trabzon Dernekleri Federasyonu Başkanı İsmail Şatıroğlu da milli sporcuyu tebrik ederek, “Tüm Türkiye ve Trabzonlular sizinle gurur duydu. Bu heyecanı mutluluğu bizlere yaşattığın için Trabzon ve Trabzonlular adına çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Olimpiyat Şampiyonu Busenaz Sürmeneli’yi Başkan Usta ve Gaziosmanpaşalı Sporcular KarşıladıOlimpiyat Şampiyonu Busenaz Sürmeneli’yi Başkan Usta ve Gaziosmanpaşalı Sporcular KarşıladıOlimpiyat Şampiyonu Busenaz Sürmeneli’yi Başkan Usta ve Gaziosmanpaşalı Sporcular KarşıladıOlimpiyat Şampiyonu Busenaz Sürmeneli’yi Başkan Usta ve Gaziosmanpaşalı Sporcular KarşıladıOlimpiyat Şampiyonu Busenaz Sürmeneli’yi Başkan Usta ve Gaziosmanpaşalı Sporcular KarşıladıOlimpiyat Şampiyonu Busenaz Sürmeneli’Yi Başkan Usta Ve Gaziosmanpaşalı Sporcular Karşıladı