Yıldıztabya Kentsel Dönüşüm Anahtar Teslim BannerKentsel Planlar BannerGençlik Merkezi BannerDene Yap BannerFarika 2 Banner

Atık Pil Toplayan Okullar Ödüllendirildi

geri
Gaziosmanpaşa Belediyesi, “Sıfır Atık Projesi” kapsamında “Okullar Arası Ödüllü Atık Pil Toplama Yarışması” düzenledi. Öğrencilerin ve velilerin topladığı atık piller, okullarına spor seti, müzik seti, top ve satranç olarak geri döndü.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde hayata geçirilen “Sıfır Atık Projesi”ne tam destek veren Gaziosmanpaşa Belediyesi, okullarda düzenlediği yarışma, etkinlik ve kampanyalarla hem çocuklarda sıfır atık bilinci oluşturuyor hem de geri dönüşüme katkı sağlıyor. Bu kapsamda Gaziosmanpaşa Belediyesi Sıfır Atık Müdürlüğü, okullarda atık pil toplama yarışması düzenledi. Öğrenci ve velilere çevrimiçi platformlarda yapılan duyurularla gerçekleştirilen yarışmada okullar, topladıkları her 50 kg atık pile karşılık 3’lü top seti(futbol, basketbol, voleybol topu), her 250 kg atık pile karşılık ise müzik seti, spor seti ve santranç ile ödüllendirildi.

“GAZİOSMANPAŞA GENELİNDE 400’DEN FAZLA NOKTADA ATIK PİL TOPLUYORUZ”

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, atıkların kaynağında ayrıştırılmasının önemine vurgu yaparak, “Çevremizin ve doğal kaynaklarımızın korunması için ‘Sıfır Atık’ bilincinin artırılması hayati önem taşıyor.  Herkesin bu konuda sorumluluk alması, duyarlılık göstermesi gerekiyor. Atık pil toplama kumbaraları aracılığıyla Gaziosmanpaşa genelinde 400’den fazla noktada atık pil toplamaya devam ediyoruz. Bu yarışmalar vesilesi ile de okullarımızı ve öğrencilerimizi hem ödüllendiriyoruz hem de bilinçlendiriyoruz” diye konuştu.

Atık Pil Toplayan Okullar ÖdüllendirildiAtık Pil Toplayan Okullar ÖdüllendirildiAtık Pil Toplayan Okullar ÖdüllendirildiAtık Pil Toplayan Okullar ÖdüllendirildiAtık Pil Toplayan Okullar Ödüllendirildi