Yıldıztabya Kentsel Dönüşüm Anahtar Teslim BannerKentsel Planlar BannerGençlik Merkezi BannerDene Yap BannerFarika 2 Banner

Gaziosmanpaşa'da Camiler Kurban Bayramı'na Hazır

geri
Kurban Bayramı öncesi Gaziosmanpaşa'daki tüm camilerde temizlik çalışmaları hız kazandı. İlçedeki 76 cami ve 11 mescit detaylı olarak temizlenip, dezenfekte edilerek bayram namazına hazır hale getirildi. 

Gaziosmanpaşa Belediyesi Temizlik Ekipleri, bayram hazırlıkları kapsamında ilçede bulunan 76 cami ve 11 mescitte temizleme aracı ile halı yıkama çalışması yaparken, cami avlusu, şadırvan ve tuvaletlerde de yıkama ve dezenfekte işlemi gerçekleştirdi. Pandemi tedbirleri dolayısıyla detaylı olarak dezenfekte edilen camilerde vatandaşların temiz ve ferah bir ortamda ibadet etmeleri amacıyla gül suyu da kullanıldı.

"HALKIMIZ BAYRAM SABAHI GÖNÜL RAHATLIĞIYLA İBADETLERİNİ GERÇEKLEŞTİREBİLİRLER"

İlçede bulunan tüm cami ve mescitlerin gül suyuyla yıkandığını dile getiren Gaziosmanpaşa Belediyesi Cami Temizlik Ekibi Sorumlusu Osman Aydın, "Gaziosmanpaşa Belediyesi olarak tüm camilerimizde ve ibadethanelerimizde temizlik çalışması yapıyoruz. Kurban Bayramı dolayısıyla yoğun bir talep olacağından dolayı camilerimizde hijyen ve temizlik çalışmalarına devam ediyoruz. Osmanlı'dan kalma bir hatıra olarak tüm camilerimizi tepeden tırnağa gül suyuyla yıkıyoruz. Halkımız bayram sabahı gönül rahatlığıyla gelip ibadetlerini gerçekleştirebilirler. Bayram sabahı bütün ekiplerimizi görevlendirdik. Kolonya ve maske konusunda vatandaşlarımıza yardımcı olacağız" diye konuştu.
Gaziosmanpaşa'da Camiler Kurban Bayramı'na HazırGaziosmanpaşa'da Camiler Kurban Bayramı'na HazırGaziosmanpaşa'da Camiler Kurban Bayramı'na HazırGaziosmanpaşa'da Camiler Kurban Bayramı'na HazırGaziosmanpaşa'da Camiler Kurban Bayramı'na Hazır