Yıldıztabya Kentsel Dönüşüm Anahtar Teslim BannerKentsel Planlar BannerGençlik Merkezi BannerDene Yap BannerFarika 2 Banner

Gaziosmanpaşalı Sporcular Başarıya Doymuyor

geri
Gaziosmanpaşa Belediyesi Spor Kulübü sporcuları, Karate ve Badminton’da elde ettikleri başarılarla bir kez daha göğsümüzü kabarttı. 

KARATEDE GENÇ BAYAN TAKIM TÜRKİYE 2’NCİSİ OLDU

Türkiye Karate Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Ümit, Genç ve U21 Karate Şampiyonası'nda 56 şehirden 1.881 sporcu, dereceye girmek için ter döktü. Şanlıurfa GAP Spor Salonu'nda gerçekleştirilen müsabakalar adeta nefesleri kesti. Ümit Bayanlar Katada Türkiye Şampiyonu olan Gaziosmanpaşa Belediyesi Spor Kulübü sporcularından Esma Sıla Evsan, Milli Takım seçmelerinde de şampiyon olarak Finlandiya’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi temsil etme hakkı kazandı. Şule Azra Akbulut, 21 Yaş Altı Bayanlar Katada ikinci olarak gümüş madalya kazanırken, Tuana Irmak, Zehra Kaya  ve Esma Sıla Evsan’dan oluşan Gaziosmanpaşa Belediyesi Spor Kulübü Genç Bayan Takımı da Türkiye 2’ncisi olmayı başardı.

MİLLİ BADMİNTONCU HASAN BERKAY GÜNBAZ, BULGARİSTAN’DAN 1 ALTIN 1 BRONZLA DÖNDÜ

Bulgaristan’ın Svilengrad kentinde düzenlenen ve 17 ülkeden 135 sporcunun yarıştığı Gençler Uluslararası Badminton Turnuvası Milli Badmintoncular, 5 kategorinin 4’ünde madalya kazandı. Gaziosmanpaşa Belediyesi Spor Kulübü sporcusu Hasan Berkay Günbaz, tek erkekler kategorisinde üçüncü olarak bronz madalyanın sahibi oldu. Günbaz, çift erkekler kategorisinde ise sırasıyla İsveçli, Fransız, İsviçreli ve finalde Türk rakiplerini yenerek Ankaralı partneri Nurullah Saraç ile şampiyonluğu göğüsledi. Berkay, bu sonuçlar ile dünya şampiyonası için puanlar toplamaya devam etti.

Milli sporcu Hasan Berkay Günbaz, müsabakaların sonunda yaptığı açıklamada Dünya Şampiyonluğunu hedeflediğini belirterek, “Dünya Şampiyonası’na kadar en iyi puanları toplayarak avantajlı bir konumda Dünya Şampiyonası’na başlamak istiyorum” ifadelerini kullandı.

BADMİNTONDA 6 SPORCUMUZ DAHA MİLLİ SPORCU OLDU

Şubat 2022’de Finlandiya’da yapılacak olan 15 Yaş Altı Avrupa Badminton Şampiyonası öncesi gidilmesi planlanan Uluslararası 15 Yaş Altı Puan Turnuvalarına katılacak sporcuları belirlemek amacıyla milli takım seçmesi yapıldı. Ankara’daki Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde düzenlenen seçmelerde Gaziosmanpaşa Belediyesi Spor Kulübü sporcuları Selen Güngör, Muhammet Esendemir ve Ahmet Polat, elde ettikleri başarılı sonuçlarla Ankara'da yapılacak olan U15 Uluslararası Açık Badminton Turnuvası’nda milli formayı giyme hakkı kazandı.

Öte yandan sporcularımız Sılanur Güler, Bilge Sabancı ve Münir Mert Polat ise daha önce aldıkları kota ile Bulgaristan'da gerçekleştirilen U17 Uluslararası Müsabakada milli formamızı ilk kez giydiler. Sporcularımız, gelecek için umut vaad eden performans gösterdiler. 

Gaziosmanpaşalı Sporcular Başarıya DoymuyorGaziosmanpaşalı Sporcular Başarıya DoymuyorGaziosmanpaşalı Sporcular Başarıya DoymuyorGaziosmanpaşalı Sporcular Başarıya DoymuyorGaziosmanpaşalı Sporcular Başarıya DoymuyorGaziosmanpaşalı Sporcular Başarıya DoymuyorGaziosmanpaşalı Sporcular Başarıya DoymuyorGaziosmanpaşalı Sporcular Başarıya Doymuyor