Yıldıztabya Kentsel Dönüşüm Anahtar Teslim BannerYapılandırma Eylül BannerKentsel Planlar BannerAfet Yönetim Merkezi BannerGençlik Merkezi Banner

Mehmet Zahid Kotku Cami İbadete Açılıyor

geri
Karayolları Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapımı tamamlanan Mehmet Zahid Kotku Camii 2 Temmuz günü Cuma namazıyla birlikte ibadete açılıyor.

Gaziosmanpaşa’da kentsel dönüşüm çalışmaları hızla sürerken konut üretilen bölgelere yeni okullar, camiler, spor salonları ve yeşil alanlar inşa edilerek ihtiyaçlar karşılanmaya devam ediyor. Bu kapsamda Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve Gaziosmanpaşa Belediyesi iş birliğinde gerçekleştirilen Karayolları Kentsel Dönüşüm Projesi ile bölgeye Mehmet Zahid Kotku Camii, 32 derslikli Süleyman Şah Anadolu Lisesi ve kapalı spor salonu kazandırıldı. 583 m² proje alanına sahip olan ve açık alanlarıyla birlikte aynı anda 345 vatandaşın ibadet etmesine imkan sağlayacak olan cami, 2 Temmuz Cuma Namazı ile birlikte ibadete açılacak.

OKUL, CAMİ VE SPOR SALONUNUN TOPLAM MALİYETİ 23,5 MİLYON TL

Proje kapsamında inşa edilen Süleyman Şah Anadolu Lisesi de 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı’ndan itibaren eğitim vermeye başlayacak. 8 bin 500 metrekare alanda inşa edilen 32 derslikli okulda; 700 metrekarelik ve 200 kişi seyirci kapasiteli kapalı spor salonu, kimya, biyoloji ve fizik laboratuvarı, bilişim atölyesi, müzik atölyesi, tasarım beceri atölyesi, bilgisayar dersliği, kütüphane ve çok amaçlı salon yer alıyor. Okul, cami ve kapalı spor salonunun yatırım maliyeti ise 23,5 Milyon TL olarak ifade edildi.

Mehmet Zahid Kotku Cami İbadete AçılıyorMehmet Zahid Kotku Cami İbadete AçılıyorMehmet Zahid Kotku Cami İbadete Açılıyor