Yıldıztabya Kentsel Dönüşüm Anahtar Teslim BannerYapılandırma Eylül BannerKentsel Planlar BannerAfet Yönetim Merkezi BannerGençlik Merkezi Banner

Gaziosmanpaşa’da Gençler, Sıfır Atık Projesi İle Doğaya Sahip Çıkıyor

geri
Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Gaziosmanpaşalı öğrenciler hem geri dönüşüme katkı sağladı hem de okul bahçesinde oluşturulan hobi bahçelerinde yeni ağaçları toprakla buluşturdu.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, düzenlediği okullar arası geri dönüşebilir atık toplama yarışmaları ile öğrencilerde sıfır atık bilinci oluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda Alparslan Ortaokulu’na topladıkları geri dönüşüm atıkları sebebiyle ödülleri takdim edildi. Dünya Çevre Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliğe Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan Hatipoğlu ve Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta’nın yanı sıra öğrenciler ve öğretmenler katıldı. Etkinlik kapsamında öğrencilere çevre bilinci ve doğa sevgisi kazandırmak amacıyla okulda oluşturulan hobi bahçesinde ağaç dikimi yapıldı.

“GERİ DÖNÜŞÜM HAYATIMIZDA ÇOK ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP”

Öğrenci Semih Gürçay, “Geri dönüşüm hayatımızda çok önemli bir yere sahip. Zaten görüyoruz; Marmara'da deniz salyası denizi kirletmiş bir durumda. O yüzden yani sıfır atık projesi bence çok önemli” diye konuştu.

Öğrenci Lale Aslan, “Çevre elçileri ile beraber güzel bir proje yürütüyoruz. Güzel bir çevre için sadece günümüze değil geleceğimize de çeşitli projelerle güzel bir gelecek hazırlıyoruz. Birçok plastik çöplerimizi ayrıştırdık” dedi.

Gaziosmanpaşa’da Gençler, Sıfır Atık Projesi İle Doğaya Sahip ÇıkıyorGaziosmanpaşa’da Gençler, Sıfır Atık Projesi İle Doğaya Sahip ÇıkıyorGaziosmanpaşa’da Gençler, Sıfır Atık Projesi İle Doğaya Sahip ÇıkıyorGaziosmanpaşa’Da Gençler, Sıfır Atık Projesi İle Doğaya Sahip Çıkıyor