Yıldıztabya Kentsel Dönüşüm Anahtar Teslim BannerYapılandırma Eylül BannerKentsel Planlar BannerAfet Yönetim Merkezi BannerGençlik Merkezi Banner

Camiler ve Mezarlıklarda Bayram Temizliği

geri
Ramazan Bayramı öncesi Gaziosmanpaşa’daki camiler detaylı şekilde temizlenip, dezenfekte edilerek bayram namazına hazır hale getirildi. İlçedeki mezarlıklarda da temizlik ve çevre düzenleme çalışması yapıldı.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, camilerde ve mezarlıklarda yıl boyu düzenli olarak sürdürdüğü bakım ve temizlik işlerini Ramazan Bayramı öncesi yoğunlaştırdı. Belediyenin temizlik ekipleri, arefe günü ilçedeki camilerde hummalı bir temizlik çalışması gerçekleştirdi. Bayram namazında vatandaşların temiz ve ferah şekilde ibadet edebilmeleri için camiler, halılarından minberine kadar temizlendi. Çalışmalar kapsamında, cami içindeki halıları profesyonel makinelerle süpüren ekipler, kapı, cam ve duvarları sildi. Ardından Covid-19 salgını nedeniyle tüm camiler dezenfekte edildi. Cami avlusu, şadırvan ve tuvaletlerde de yıkama ve dezenfekte işlemi yapıldı.

MEZARLIKLAR ÖZENLE TEMİZLENDİ

Gaziosmanpaşa'da bayram hazırlıkları, camilerle birlikte mezarlıklarda da devam etti. İlçedeki mezarlıkları ziyaret eden ekipler, burada temizlik ve çevre düzenleme çalışması gerçekleştirdi. Mezarlık alanlarındaki çöpleri toplayan ekipler, ardından tüm yolları süpürüp, temizledi. Son olarak mezarlıkların içerisinde bulunan yabani otlar temizlendi ve bakım yapıldı.

Sıfır Atık Müdürlüğü'nde görevli Yusuf Şolt, “Sokağa çıkma yasağında vatandaşlarımızın mezarlıktaki yakınlarına gidemediklerinden dolayı ilçemizde bulunan tüm mezarlıkların, kabirlerin ve çevrelerinin temizliğini detaylı ve özenli bir şekilde yapıyoruz. İnşallah tez zamanda bu hastalıktan kurtuluruz ve bir dahaki bayramlarda vatandaşlarımız kendileri kabir ziyaretlerini yaparlar. Sağlıklı ve huzurlu bir şekilde inşallah iyi dönemler bizi bekler” dedi.

Camiler ve Mezarlıklarda Bayram TemizliğiCamiler ve Mezarlıklarda Bayram TemizliğiCamiler ve Mezarlıklarda Bayram TemizliğiCamiler ve Mezarlıklarda Bayram TemizliğiCamiler ve Mezarlıklarda Bayram TemizliğiCamiler ve Mezarlıklarda Bayram TemizliğiCamiler ve Mezarlıklarda Bayram TemizliğiCamiler Ve Mezarlıklarda Bayram Temizliği