Ekim 2020 Kültür Sanat Sezonu AçılıyorCaliTabletKovidÇöp Konteynerleri

Bilgi Evleri ve Gençlik Merkezi

geri

BİLGİ EVLERİ

Bilgi Evlerimiz, Gaziosmanpaşa ilçesinde yaşayan çocukların milli ve manevi değerleri ile kültürlerine bağlı, kendilerini psikososyal anlamda geliştirmiş, topluma faydalı bireyler olarak yetişmesini desteklemek amacıyla kurulmuştur. Çocuklarımızın özgüveni yüksek, sorumluluk bilinci kazanmış, yeniliklere açık, güzel ahlaklı, eğitimli insanlar olarak yetişmelerini esas amaç olarak ele aldığımız bilgi evlerimiz, öğrencilerimizin temel derslerine de yardımcı olmasıyla halkımızdan yoğun ilgi görmektedir.

Gaziosmanpaşa Belediyesi Bilgi Evlerimiz, şu anda aktif olarak 10 Bilgi Evi ile hizmet vermektedir. “Her Mahalleye Bir Bilgi Evi” idealimize ulaşmak amacıyla giderek büyümekteyiz.

 ETÜT DERSLERİ

Bilgi Evlerimizde 3, 4, 5, 6 ve 7. sınıflar için öğrencilerin okul başarısına destek sağlamak amacıyla Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, İngilizce ve Din Kültürü branşlarında eğitimler verilmektedir. 8.Sınıflar için ise LGS hazırlık kapsamında eğitimler düzenlenmektedir. Ders anlatımları, test uygulamalarıyla desteklenmekte ve düzenli olarak gerçekleştirilen deneme sınavlarıyla öğrencilerimiz kendilerini ölçme ve değerlendirme imkanı elde etmektedir. Öğrencilerimizin eğitimine katkı sunmak adına Rehberlik servisimiz tarafından düzenli olarak öğrencilerimizle ve belirli aralıklarla düzenlediğimiz seminerlerde velilerimizle görüşülmektedir. Bilgi Evlerimizde öğrencilerimizin sosyal gelişimleri önemli yer tutmaktadır. Bu amaçla program dahilinde eğitsel ve kültürel geziler düzenlenmektedir. Bu gezilerle öğrencilerin farklı kültürel yapıları ve doğal güzellikleri görmesine olanak sağlanmaktadır.

ROBOTİK KODLAMA VE YAZILIM EĞİTİMLERİ: ROBOGOP PROJESİ

Belediyemiz, yerli ve milli teknoloji hamlesi kapsamında Türkiye’nin millî teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi, çocuklarımızın teknolojiyi doğru ve verimli kullanması amacıyla ROBOGOP Projesi’ni hayata geçirdi. Bu doğrultuda bilgi evlerimizde her yıl yüzlerce öğrenciye 3D Tasarım, Robotik Kodlama ve Yazılım eğitimleri verilmektedir. 10- 14 yaş grupları için verilen bu eğitimlerle modern çağ yetkinliklerine sahip, analitik düşünme becerisi gelişmiş nitelikli nesiller yetiştirmek için çalışmalarımız her geçen yıl, ailelerin artan talebi ve yüksek öğrenci katılımıyla devamlılık göstermektedir.

YAZ KURSLARI

Bilgi Evleri Yaz Okulumuzda düzenlediğimiz kurslarda çocuklar, yaz tatillerini hem eğlenerek hem de öğrenerek değerlendiriyor. 7-15 yaş arasındaki bütün öğrencilere kapısını açan Bilgi Evlerimizde, Eğlenceli Matematik, Dil Kulübü, Origami, Ebru, Deney Kulübü, Maharetli Eller, Değerler Eğitimi, Kur’an-ı Kerim gibi birçok branşta eğitim veriliyor. Toplam 30 ayrı branşta verilen eğitimlerle öğrencilerin verimli bir yaz tatili geçirmesi sağlanıyor.

Bilgi Evi Adres ve İletişim Numaraları

BARBAROS BİLGİ EVİ

Adres: Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi, 1066. Sokak, No:34, Gaziosmanpaşa/İstanbul

Telefon Numarası: 0(212) 479 31 95

ÇİMENTEPE BİLGİ EVİ

Adres: Sarıgöl Mahallesi, Çimentepe Sokak, No:16, Gaziosmanpaşa/İstanbul

Telefon Numarası: 0(212) 545 15 90

FEVZİ ÇAKMAK BİLGİ EVİ

Fevzi Çakmak Mahallesi, Osman Özküçük Sokak, No:17 Gaziosmanpaşa/İstanbul

Telefon Numarası: 0(212) 618 93 86

KARADENİZ BİLGİ EVİ

Adres: Karadeniz Mahallesi, 1150 sokak, No:8, Gaziosmanpaşa/İstanbul

Telefon Numarası: 0(212) 418 94 87

KAZIM KARABEKİR BİLGİ EVİ

Adres: Kazım Karabekir Mahallesi, 925.Sokak, No:4, Gaziosmanpaşa/İstanbul

Telefon Numarası: 0(212) 538 00 03

TİKVEŞLİ BİLGİ EVİ

Adres: Merkez Mahallesi, Tikveşli Sokak, No:6/1, Gaziosmanpaşa/İstanbul

Telefon Numarası: 0(212) 564 99 17

YENİ MAHALLE BİLGİ EVİ

Adres: Yeni Mahalle, 541.Sokak, No:20-22, Gaziosmanpaşa/İstanbul

Telefon Numarası: 0(212) 581 18 98

KARAYOLLARI BİLGİ EVİ

Adres: Karayolları Mahallesi, 616 sokak, No:17, Gaziosmanpaşa/İstanbul

Telefon Numarası: 0(212) 537 23 75

KARLITEPE MAHALLESİ BİLGİ EVİ

Adres: Karlıtepe Mah. Temiz Sok. No:7, Gaziosmanpaşa/İstanbul

Telefon Numarası: 0(212) 497 17 70

MEVLANA MAHALLESİ BİLGİ EVİ

Adres: Mevlana Mah. 875 Sk. (Muhsin Yazıcıoğlu Parkı Yanı), Gaziosmanpaşa/İstanbul

Telefon Numarası: 0(212) 419 32 98

 

GAZİOSMANPAŞA GENÇLİK MERKEZİ

Gaziosmanpaşa Gençlik Merkezi, ilçemizde ikamet eden gençlerimizin sosyal, kültürel, eğitim ve kişisel gelişim alanlarında gelişmesine yönelik etkinlik, faaliyet ve kurslarla çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Gençlik Merkezimizde Üniversite Hazırlık eğitimleri ile sosyal kulüp faaliyetleri düzenlenmekte ve öğrencilerimizin kişisel gelişimleri her alanda desteklenmektedir.

ÜNİVERSİTE HAZIRLIK EĞİTİMLERİ

Gaziosmanpaşa Gençlik Merkezi, lise son sınıfta eğitim gören ya da liseden son iki yıl içerisinde mezun olmuş öğrencileri, üniversite hazırlık sürecinde bir araya getirmektedir. Merkezimizde üniversite hazırlık eğitimlerimiz, hafta içi/hafta sonu olarak gruplara ayrılmaktadır. Öğrencilerimiz belirlenmiş haftalık ders programları doğrultusunda branş öğretmenlerimizden eğitimler almakta ve bu eğitimler uygulamalı olarak test çözme teknikleri ile desteklenmektedir. Düzenli olarak gerçekleştirilen deneme sınavları ile kendilerini ölçme imkanı bulan öğrencilerimiz, sonuçları da öğretmenlerimizin danışmanlığında birebir değerlendirilerek analiz etmektedir. Üniversite hazırlık sürecinin yoğun bir tempo gerektirmesi ve bu süreçte başarıya ulaşmada ders çalışmanın tek başına yeterli olmayacağı bilinciyle, öğrencilerimize rehberlik danışmanlık hizmeti de sağlanmaktadır. Öğrencilerimizin motivasyonunu kaybetmeden çalışması amacıyla belirli aralıklarla hem öğrencilerimiz hem de velilerimiz için bilgilendirici rehberlik seminerleri düzenlenmektedir.

Gençlik Merkezi’nde öğrencilerimize hayallerinin ne kadar yakın olduğunu göstermek amacıyla üniversite tanıtım gezileri düzenlenmektedir. Sinema, tiyatro, futbol, voleybol, masa tenisi turnuvaları, geleneksel piknik etkinlikleri düzenlenerek sosyal yönden gelişimleri desteklenmektedir. Yine Ramazan aylarında, gençlerimizde manevi duyguları pekiştirebilmek ve birlik duygusu oluşturabilmek amacıyla geleneksel iftar programları yapılmaktadır.

Gaziosmanpaşa Gençlik Merkezi’nde her eğitim yılı sonunda, puanların açıklanmasıyla tercih danışmanlığı hizmeti verilmektedir. Tercih günlerinde, branş öğretmenleri ve rehberlik servisimizden oluşan tercih komisyonumuz, öğrenci ve ailelerimizle, randevulu sistem ile 40 dakikalık seanslar halinde görüşmelerini gerçekleştirmekte ve öğrencilerimizi en doğru şekilde yönlendirebilmek için çalışmalar yapılmaktadır.

Gençlik Merkezi’nde üniversite yerleştirme başarımız, 2016 yılında  %72 olmakla beraber, 2017 yılında %80 ve yine 2018 yılında da %79’la devam etmiştir.

KULÜP FAALİYETLERİ

GENÇLİK MERKEZİ MEZUNLAR KULÜBÜ

Gaziosmanpaşa Gençlik Merkezi’nde üniversite hazırlık eğitimi alan her öğrenci, sene sonunda Gençlik Merkezi Mezunlar Kulübü’müzün bir üyesi olarak hayatına devam etmektedir. Gençlik Merkezi’nde eğitim gören öğrencilerimizin kendilerinin oluşturduğu ve bir slogan haline gelen “Gaziosmanpaşa Gençlik Merkezi’nde öğrenci olmak, aile olmaktır” sözünü, bir düşünce ve esas amacımızda temel olarak kabul ederek, mezun öğrencilerimizle düzenli olarak bir araya gelinmekte, fikir alışverişinde bulunulmakta ve geleceğe ve toplum yararına yönelik konularda istişareler yapılmaktadır. Her geçen yıl büyümekte olan Gençlik Merkezi Mezunlar Kulübümüz, öğrencilerimizin bağlarının güçlenmesine yönelik düzenlenen kahvaltı buluşmaları ile öğrencilerimizin bir araya gelmesini sağlamakta ve tiyatro, sinema, bowling gibi etkinliklerle öğrencilerimizin sosyal anlamda gelişmesine katkı sağlamaktadır. Gençlik Merkezi Mezunlar Kulübümüzün yıllar sonra gençlere büyük bir sosyal çevre sağlayan bir yapı haline gelmesi için çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz.

GENÇLİK MERKEZİ SOSYAL DUYARLILIK KULÜBÜ

Gençlik Merkezi Sosyal Duyarlılık Kulübü, Gençlik Merkezi’nde eğitim gören öğrencilerimizde, toplumsal konulara ilişkin hassasiyet geliştirmeyi hedeflemektedir. Kulübümüz öğretmenlerimiz rehberliğinde aylık toplantılarla, öğrencilerimizin başkanlığı ve katılımıyla bir araya gelerek, toplumsal konuları ele almakta ve etkinlik planlaması oluşturmaktadır. Yapılan etkinliklerin öğrencilerimizde olumlu etkiler oluşturduğu gözlemlenmektedir.

GENÇLİK MERKEZİ KARİYER KULÜBÜ

Gençlik Merkezi Kariyer Kulübü, Gençlik Merkezi’nde eğitim gören öğrencilerimizde meslek seçimlerine yönelik faaliyetler düzenleyerek öğrencilerin doğru tercih yapmalarına olanak sağlar. Bu kapsamda gerçekleştirilen çalışmalarda, teknik geziler ve iş yeri ziyaretleri yapılmaktadır.

GENÇLİK MERKEZİ KÜLTÜR&ORGANİZASYON KULÜBÜ

Gençlik Merkezi Kültür & Organizasyon Kulübü, öğrencilerimizin kültürel yönden gelişmesine yönelik faaliyetler düzenler. Gerçekleştirilen gezi ve etkinliklerle gençlerin tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri keşfetmelerine olanak sağlanır.

Gaziosmanpaşa Gençlik Merkezi İletişim Bilgileri

Adres: Cengiz Topel Caddesi, No: 173/175, Kat:3, Başaran Plaza, Küçükköy/Gaziosmanpaşa/İstanbul

Telefon Numarası: 0(212) 479 82 63

Bilgievleri Ve Gençlik MerkeziBilgievleri Ve Gençlik MerkeziBilgievleri Ve Gençlik MerkeziBilgi Evleri Ve Gençlik Merkezi