Kentsel Dönüşüm İle Geleceği İnşa EdiyoruzSanat Akademisi Kayıtları BaşladıSpor Akademisi Hazırlık KursuDiyetisyenKovid

Karla Mücadele Ekiplerimiz Hazır

geri
İstanbul için yapılan yoğun kar uyarısının ardından Gaziosmanpaşa Belediyesi, tuzlama ve yol açma ekipleriyle ilçenin belli noktalarında 24 saat kar nöbetine başladı. Kış boyunca herhangi bir olumsuz durum yaşanmaması adına 40 araç ve 100 personel 7/24 görev başında olacak.

Meteoroloji’nin İstanbul için yaptığı yoğun kar yağışı uyarısı üzerine harekete geçen Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçe genelinde oluşabilecek her türlü olumsuzluğa karşı tedbirlerini artırdı. Bu kapsamda Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı tuzlama ve yol açma ekipleri, ilçenin belli noktalarında 24 saat boyunca hazır bekletiliyor. Ekipler, olası kar yağışı durumunda öncelikli olarak belirlenen noktalara anında müdahale edecek. 

40 ARAÇ VE 100 PERSONEL 7/24 HİZMET VERECEK

Gaziosmanpaşa’da kış şartlarının ve kar yağışının hayatı olumsuz etkilememesi adına Gaziosmanpaşa Belediyesi, cadde ve sokaklarda 40 araç ve 100 personel ile 7/24 hizmet verecek. Gerekli durumlarda ise bu sayı destek ekiplerle artırılacak. Kar yağışlarıyla birlikte yolların kapanmaması ve vatandaşların rahat ve konforlu bir ulaşım sağlaması için depolarda 2 bin ton tuz hazır durumda bekletiliyor. Ayrıca kamu kurumlarına da Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından olası buzlanmalara karşı tuz takviyesi yapılmaya başlandı. Olumsuz hava şartlarında hastaneye gidemeyen yaşlı ve engelli vatandaşlar için ise hasta nakil aracı görev başında olacak.

SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI

Kış şartlarıyla mücadele kapsamında sokak hayvanları da unutulmadı. Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı veterinerlik ekipleri, soğuk havalarda yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için 58 noktada mama ve su dağıtımı yaparak sokak hayvanlarının beslenme ve barınma ihtiyaçları karşılıyor.

ÇAĞRI MERKEZİ 24 SAAT HİZMET VERİYOR

Gaziosmanpaşa’da kış şartlarından olumsuz etkilenen vatandaşlar, 444 0 467 numaralı Gaziosmanpaşa Belediyesi Çağrı Merkezi’ni haftanın 7 günü 24 saat arayabiliyor. Gaziosmanpaşalılar, ulaşım, sağlık, sokak hayvanlarının tedavisi ve bakımı gibi her türlü acil durumda 7/24 ihbar ve taleplerini iletebiliyor. Vatandaşların talepleri derhal ilgili birimlere iletilerek, hızlı çözüm üretiliyor.

Karla Mücadele Ekiplerimiz HazırKarla Mücadele Ekiplerimiz HazırKarla Mücadele Ekiplerimiz HazırKarla Mücadele Ekiplerimiz HazırKarla Mücadele Ekiplerimiz Hazır