Kentsel Dönüşüm İle Geleceği İnşa EdiyoruzSanat Akademisi Kayıtları BaşladıSpor Akademisi Hazırlık KursuDiyetisyenKovid

Sokak Hayvanlarımızı Sevgiyle İyileştiriyoruz

geri
Sokak Hayvanları Tedavi ve Geçici Bakımevi’nde can dostlarımızın sağlığı için bakım, tedavi ve rehabilitasyon hizmeti veren Gaziosmanpaşa Belediyesi, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde de çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, 58 noktada mama ve su dağıtımı, meydanlarda ise kuşlara yem dağıtımı yaparak sokak hayvanlarını yalnız bırakmıyor.

Gaziosmanpaşa Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Geçici Bakımevi, ilçedeki sokak hayvanlarına muayene, ultrasonografik muayene, tedavi, müşahede, kuduz aşısı, kısırlaştırma ve tüm diğer operasyonel konularda hizmet veriyor. Pandemi sürecinde sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde dahi kesintisiz hizmet veren Hayvan Sağlığı Şefliği ekipleri, ilçe genelindeki yaralı ve hasta sokak hayvanlarına tedavi, sağlıklı olanlara ise kısırlaştırma işlemi yapıyor. Ekipler, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’na göre hayvanı iyileştikten sonra alındığı adrese geri bırakıyor.

VETERİNERLİK HİZMETLERİ VERİLİYOR

3 hekim, 2 tekniker ve 16 yardımcı personelin görev yaptığı bakımevi, her gün 10.00-00.00 saatleri arasında 2 ekip halinde şikayetlere ve taleplere yanıt veriyor. Yaralı, tedavi edilecek veya kısırlaştırılacak hayvanlar, belirtilen adreslerden belediye ekiplerince alınıyor. Kedi ve köpeğin yanı sıra vatandaşların barınağa getirdiği güvercin, martı vb. kuş türleri, kirpi, kaplumbağa gibi hayvanlara da bakım ve tedavi hizmeti veriliyor. Aynı zamanda sahiplenilmeye uygun olan sokak hayvanlarına sahiplendirme işlemi de yapılmaya devam ediyor.

58 NOKTADA MAMA VE SU DAĞITIMI

Gaziosmanpaşa’da hayvan sağlığı ve hakları ile ilgili bilincin oluşması için ilçenin çeşitli noktalarına 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nu açıklayan tabela ve afişler asan belediye, pandemi sürecinde 58 noktada yaptığı mama ve su dağıtımıyla can dostlarımıza sahip çıkıyor. Ekipler, hafta sonları ise kısıtlama nedeniyle boş kalan meydanlarda kuşlar için yem dağıtımı gerçekleştiriyor.

Sokak Hayvanlarımızı Sevgiyle İyileştiriyoruzSokak Hayvanlarımızı Sevgiyle İyileştiriyoruzSokak Hayvanlarımızı Sevgiyle İyileştiriyoruzSokak Hayvanlarımızı Sevgiyle İyileştiriyoruzSokak Hayvanlarımızı Sevgiyle İyileştiriyoruz