Kentsel Dönüşüm İle Geleceği İnşa EdiyoruzSanat Akademisi Kayıtları BaşladıSpor Akademisi Hazırlık KursuDiyetisyenKovid

Başkan Usta Gazetecilerle Buluştu

geri
Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yerel basın mensuplarını ağırladı. Gazetecilerin sorularını cevaplayan Başkan Usta, ilçedeki çalışmalar hakkında önemli bilgiler verdi.

Farika Kitaplı Kahve’de düzenlenen programda yerel gazeteciler ile bir araya gelen Başkan Usta, her türlü zorluğa rağmen özveriyle haber yapmaya çalışan tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik etti. Programda konuşan Başkan Usta, 2020 yılının değerlendirmesini yaparken, ilçede devam eden ve planlanan çalışmaları basın mensuplarına anlattı.

“2020 YILI BÖLGEMİZ İÇİN BİR METRO YILI OLDU”

Göreve geldiklerinde en büyük hayallerinden birinin ilçeye metronun gelmesi olduğunu ifade eden Başkan Usta, “Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde Kadir Topbaş ile temelini attığımız Mahmutbey-Mecidiyeköy Metro Hattı bu yıl hizmete girdi. Şu anda ilçemizde 4 tane istasyonu var. Büyük bir yatırım bu. 14,5 kilometre. Sultangazi, Gaziosmanpaşa, Eyüp, Kağıthane metroya kavuştu. Bu açıdan 2020 yılı bölgemiz için bir metro yılı oldu” dedi.

“BÜTÜN KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİNDE OKUL, CAMİ, SPOR SALONU PLANLIYORUZ”

Başkan Usta, “Kentsel dönüşümde de 2013 yılında Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye’de kentsel dönüşümün startını verdiği Sarıgöl Kentsel Dönüşüm Projesi’nin geçen hafta kurasını çektik. 809 konutluk bir projeydi bu. En çok bizi motive eden, 2020 yılında bizi en çok mutlu eden çalışmaydı. Bu proje bitinceye kadar 3.883 konutu teslim etmiştik. Ama kentsel dönüşümde 2020 yılına Sarıgöl’deki konutlar damga vurdu diye düşünüyorum. Çünkü büyük sıkıntılar atlattık ve çok şükür tamamladık. Diğer taraftan TEM Avrasya Projesi ile birlikte bir okul, bir cami, bir de spor salonu getirdik. Bizim bütün kentsel dönüşüm projelerinde inşallah ilçemize kazandıracağımız hayallerimiz bunlar” diye konuştu.

“ENERJİ BİNDİRME MERKEZİ İLE ELEKTRİK KESİNTİLERİ SON BULACAK”

Gaziosmanpaşa’da enerji ve elektrik hatlarının yer altına alınması çalışmalarına değinen Başkan Usta, “2021’de elektrik kablolarının yer altına alınma çalışmalarını eksik kalan mahallelerimizde tamamlayacağız. İlçemizde yaklaşık 100 milyon liralık yatırımla bir enerji bindirme merkezi yapılıyor. Bağlarbaşı Kentsel Dönüşüm Projemizin arkasında yer tahsis ettik. İnşaatı devam ediyor, muhtemelen Haziran ayında bitecek. Enerji Bakanlığı, Türkiye’de yeni bir sistem deniyor. Ring sistemi, kendi enerjisini kendi içinde yöneten, elektrik kesintisine anında müdahale eden bir sistem. İlk kez burada denenecek. İnşallah takip ediyoruz” şeklinde konuştu.

“GENÇLERİ YENİ FARİKA KİTAPLI KAHVELERLE BULUŞTURACAĞIZ”

En beğendiği projenin Farika Kitaplı Kahve olduğunu söyleyen Başkan Usta, “Bir önceki yılbaşı gecesi buraya geldim. Çocuklar harıl harıl ders çalışıyor. Çocuklarla sohbet ettim, yılbaşı gecesi ders çalışıyorsunuz dedim. Bizim işimiz ders çalışmak dediler. Çok mutlu oldum. Ben burada olmaktan keyif alıyorum” dedi. Başkan Usta, gençleri 2021 yılında yeni Farika Kitaplı Kahvelerle buluşturacakları müjdesini verdi.

Başkan Usta Gazetecilerle BuluştuBaşkan Usta Gazetecilerle BuluştuBaşkan Usta Gazetecilerle BuluştuBaşkan Usta Gazetecilerle BuluştuBaşkan Usta Gazetecilerle BuluştuBaşkan Usta Gazetecilerle BuluştuBaşkan Usta Gazetecilerle Buluştu