Aralık Vergi Yapılandırma Banner

Başkan Usta Kızılay Haftası’nı Kutladı

geri
Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Kızılay Haftası dolayısıyla düzenlenen programda Kızılay gönüllüleri ile bir araya geldi. Programda, okullar arası Kızılay konulu şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri de takdim edildi.

Gaziosmanpaşa Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen Kızılay Haftası programına Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Uzantı ve Kızılay Gaziosmanpaşa Şube Başkanı İsmail Yamak’ın yanı sıra Kızılay gönüllüleri katıldı.

“KIZILAY, 152 YILDIR İNSANLIĞIN HİZMETİNE KENDİSİNİ ADAMIŞ BİR KURUM”

Kızılay Haftası’nı tebrik eden Başkan Usta, “Kızılay’ın çok anlam ifade ettiği bir süreci yaşıyoruz. Bunların başında insanlığın ve dünyanın ağır sınavdan geçtiği salgın hastalık geliyor. Salgınla mücadelede en büyük paydaşlarımızdan birinin Kızılay olduğunu biliyoruz. İzmir’de yaşadığımız depremde yine Kızılay’ı en ön saflarda gördük. Kızılay, 152 yıldır insanlığın hizmetine kendisini adamış bir kurum. 78 ülkede mağdurlara ve ihtiyaç sahibi insanlara hizmet götürmeye çalışan bir kuruluş” dedi.

“KIZILAY GÖNÜLLÜLERİNİN TEMİN ETTİĞİ KANLARA HER HASTAMIZ ULAŞABİLMEKTE”

Depremde, afette olduğu gibi salgın hastalıkta da ilk akla gelen kuruluşun Kızılay olduğunun altını çizen Başkan Usta, “Pandemi süresince birlikte vatandaşın evine götürdüğünüz erzakla, Ramazanda iftar saatinde dağıttığınız sıcak pideyle ve o insanlara olan hoşgörüyle salgınla olan ilişkimizi de beraber yaşadık. Diğer taraftan sosyal amaçlı, seminer amaçlı ve ilk yardım amaçlı birçok eğitime destek noktasında da sorumluluk üstlendiğini sahada görebiliyoruz. Artık Kızılay gönüllülerinin temin ettiği kanlara her hastamız ulaşabilmekte. Hatta hasta ulaşmıyor, kan hastaya ulaşabilmekte. Yattığı hastaneye ulaşılıp, bu ihtiyaç karşılanabilmekte. Böyle bir Kızılay’ın mensubu olmak gerçekten gurur verici” diye konuştu.

Programın sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen okullar arası Kızılay konulu şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Başkan Usta Kızılay Haftası’nı KutladıBaşkan Usta Kızılay Haftası’nı KutladıBaşkan Usta Kızılay Haftası’nı KutladıBaşkan Usta Kızılay Haftası’nı KutladıBaşkan Usta Kızılay Haftası’nı KutladıBaşkan Usta Kızılay Haftası’Nı Kutladı