Aralık Vergi Yapılandırma Banner

Gaziosmanpaşalılara Ücretsiz Diyetisyen Hizmeti

geri
Gaziosmanpaşa Belediyesi, vatandaşların sağlığını korumak ve dengeli beslenmelerini sağlamak amacıyla ücretsiz diyetisyen hizmeti başlattı.

Obeziteyle ve buna bağlı oluşabilecek kronik hastalıklarla mücadele etmeyi ve vatandaşların sağlıklı beslenmelerini sağlamayı amaçlayan Gaziosmanpaşa Belediyesi, ücretsiz diyetisyen hizmeti başlattı. Bu kapsamda Beslenme ve Diyet Uzmanı Ebru Özyurt, kilo vermek isteyen vatandaşlara sağlıklı şekilde kilo vermeleri için destek oluyor. Sağlık hizmetleri kapsamında engelli vatandaşları da unutmayan belediye, Engelsiz Yaşam ve Dayanışma Merkezi’nde engelli bireylere yönelik de diyetisyen hizmeti sağlıyor.

“KİŞİYE ÖZEL BESLENME LİSTESİ OLUŞTURUYORUZ”

Beslenme programları hakkında bilgi veren Ebru Özyurt, “Kilo vermek için bize başvuran vatandaşlarımızın detaylı vücut analizlerini ve varsa mevcut hastalıklarını göz önünde bulundurarak kişiye özel beslenme listesi oluşturuyoruz. Hastamız, belirlenen ideal kilosuna ulaşana kadar haftalık takibini yapıyoruz. Bu takiplerde uygulanan diyet programını devamlı olarak güncelliyoruz. Diyet ile birlikte egzersiz programları önererek daha sağlıklı kilo vermelerine yardımcı oluyoruz” dedi.

“KULAKTAN DOLMA DİYET PROGRAMLARI PEK ÇOK SAĞLIK PROBLEMİNE YOL AÇABİLİR”

Günümüzde çok sayıda hastalığın, beslenme sıkıntılarına dayandığının altını çizen Özyurt, “Beslenme, hastalıkların temelinde aktif rol oynayan bir sürece sahiptir. Yaşanan hastalık durumuna göre kişinin özellikleri ve yaşadığı komplikasyonlar da değerlendirilerek özel beslenme programları hazırlanmalıdır. Fazla kilolarınızı verirken sağlığınızdan olmamak için diyetisyen eşliğinde hazırlanmış diyet listelerini takip etmeniz gerekir. Kişiye özel hazırlanan programdaki hiçbir ana ve ara öğün atlanmamalıdır. Kulaktan dolma bilgiler ile uygulanan hatalı programlar pek çok sağlık problemine yol açabilir. Şok diyetlerden kesinlikle uzak durulmalıdır” diye konuştu.

Vatandaşlar, Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin 0212 453 50 55 veya 0212 453 50 84 numaralı hatlarından randevu alarak ücretsiz diyetisyen hizmetinden faydalanabiliyor.

Gaziosmanpaşalılara Ücretsiz Diyetisyen HizmetiGaziosmanpaşalılara Ücretsiz Diyetisyen HizmetiGaziosmanpaşalılara Ücretsiz Diyetisyen HizmetiGaziosmanpaşalılara Ücretsiz Diyetisyen HizmetiGaziosmanpaşalılara Ücretsiz Diyetisyen Hizmeti