İmar BannerHoş Geldin RamazanKentsel Dönüşüm İle Geleceği İnşa EdiyoruzKovid

Patentini Aldığımız Özel Tasarım Maskelerin Üretimine Başladık

geri
Gaziosmanpaşa Belediyesi, koronavirüsle mücadele kapsamında yıkanabilir kumaştan ürettiği özel tasarım maskelerin patentini aldı. Sağlık ve şıklığı bir arada sunan maskeler, Kadın Koordinasyon Merkezi’nde, kadınlar ve erkeklere ayrı desen ve özelliklerde üretiliyor.

Koronavirüs vakasının ülkemizde görüldüğü ilk günden bu yana sıkı tedbirler alan Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçedeki maske talebini karşılamak için çalışmalarını sürdürüyor. Pandemi döneminden bu yana yüzbinlerce maske ve siperlik üretip sağlık çalışanlarına ve vatandaşlara ulaştırmaya devam eden belediye, şimdi de yıkanabilir kumaştan özel tasarım maskelerin imalatına başladı. Ürettiği uzun ömürlü maskelerin patentini alan Gaziosmanpaşa Belediyesi, salgınla mücadeleyi daha ileri boyuta taşıdı.

KADIN VE ERKEKLERE ÖZEL TASARIMLAR

Zat-ı Gül Hanım Kültür ve Sanat Merkezi'nde bulunan üretim atölyesinde bir araya gelen Gaziosmanpaşa Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi eğitmenleri, sterilize edilmiş hijyenik ortamlarda yıkanabilir maske üretimi gerçekleştiriyor. Maskeler erkek ve kadınlar için ayrı ölçü ve özelliklerde üretiliyor. Erkekler için çeşitli renk ve desenlerde kravat ve maske kombini üretilirken, kadınlar için her kıyafete uyum sağlayacak özel tasarım maskeler imal ediliyor. Onlarca renk ve desen seçeneği sunan maskeler, tüm yüz tiplerine uyumlu kalıp ve detaylarla özel olarak tasarlandı.

“DAHA SAĞLIKLI, DAHA HİJYENİK”

Gaziosmanpaşa Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi öğretmeni Emel Can, “Pandemi sürecinden dolayı maske ihtiyacı duyduk. Kumaş maskeler üretiyoruz. Daha sağlıklı, daha hijyenik. Yıkanıp tekrar kullanıma uygun olduğu için aynı zamanda ekonomik. Kadın ve erkeklere göre yapmaya çalıştık. Pamuk satenden üretiyoruz. Yumuşaklığı ve kullanımı bakımından da rahat. Güzel bir şey ortaya çıkartmaya çalıştık” dedi. 

Özel Tasarım Maskelerimizin Patentini AldıkÖzel Tasarım Maskelerimizin Patentini AldıkÖzel Tasarım Maskelerimizin Patentini AldıkÖzel Tasarım Maskelerimizin Patentini AldıkÖzel Tasarım Maskelerimizin Patentini AldıkÖzel Tasarım Maskelerimizin Patentini AldıkÖzel Tasarım Maskelerimizin Patentini AldıkÖzel Tasarım Maskelerimizin Patentini AldıkÖzel Tasarım Maskelerimizin Patentini AldıkÖzel Tasarım Maskelerimizin Patentini Aldık