İmar BannerHoş Geldin RamazanKentsel Dönüşüm İle Geleceği İnşa EdiyoruzKovid

Gaziosmanpaşa’da Parklar Baştan Aşağı Yenileniyor

geri
Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçedeki park ve yeşil alanların sayısını artırırken, mevcut parkları da yenileyerek modern hale getiriyor. Çalışmalar kapsamında 6 park daha yenilenerek daha estetik ve kullanışlı haliyle halkın hizmetine sunuldu.

Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin ilçe genelindeki park yenileme çalışmaları hızla devam ediyor. Bu kapsamda Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından Hürriyet Parkı, Fetih Gençlik Parkı, Yayla Sokak Parkı, Dumlupınar Parkı, Erguvan Parkı ve 920/1 Sokak Parkı baştan aşağı yenilendi. Çocukların parklarda huzurla oynaması, vatandaşların da ailece keyifli vakit geçirmesi için parklarda detaylı bakım, onarım ve yenileme çalışması yapıldı.

OYUN GRUPLARI VE TÜM ALANLARIN BAKIMI YAPILDI 

Yenileme çalışmaları kapsamında parklarda zemin döşemelerinin tamiri yapıldı. Yıpranmış veya kırık durumda olan duvarlar, ferforjeler ve banklar tamir edilerek, boyandı. Çocuk oyun gruplarının kontrollerini yapan ekipler, sorun tespit edilen oyun grubu ve fitness aletlerini onarıp, boyayarak daha kullanışlı hale getirdi. Bakımı tamamlanan tüm parklarda aydınlatma ve su tesisatlarının da kontrolü sağlanarak, sorunlar giderildi.

YEŞİL ALAN VE PEYZAJ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Park ve yeşil alanlarda çimlerin sağlıklı büyümesini ve ilçe genelindeki yeşil görüntünün sürdürülebilir olmasını amaçlayan Gaziosmanpaşa Belediyesi, çim biçme, yabani otların temizliği ve ağaç budama çalışmalarına devam ediyor. Çimlerin ve ağaçların sağlıklı gelişmeleri için uygun gübreler kullanılarak gübreleme çalışmaları yapılıyor. Yeni peyzaj alanları oluşturan ekipler, yeşil alanlarda ağaç ve çalı dikimi gerçekleştiriyor. Hastalık ve zararlı böcek türlerinin ağaçlara zarar vermemesi için ilaçlama çalışmaları düzenli olarak devam ediyor.

Gaziosmanpaşa’da Parklar Baştan Aşağı YenileniyorGaziosmanpaşa’Da Parklar Baştan Aşağı YenileniyorGaziosmanpaşa’da Parklar Baştan Aşağı YenileniyorGaziosmanpaşa’da Parklar Baştan Aşağı YenileniyorGaziosmanpaşa’da Parklar Baştan Aşağı YenileniyorGaziosmanpaşa’da Parklar Baştan Aşağı YenileniyorGaziosmanpaşa’da Parklar Baştan Aşağı YenileniyorGaziosmanpaşa’da Parklar Baştan Aşağı YenileniyorGaziosmanpaşa’Da Parklar Baştan Aşağı Yenileniyor