Kadın KoordinasyonBilgieviKovidÇöp Konteynerleri

Başkan Usta’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

geri
Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 

Başkan Usta, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Birlik ve beraberliğimizin şahlanış destanı olan 30 Ağustos Zaferi, aziz Türk milletinin hürriyet ve bağımsızlığa olan inancının en önemli sembollerinden biri olarak tarihteki yerini almıştır. Malazgirt’le başlayan Anadolu’yu kendimize vatan kılma mücadelemiz, 30 Ağustos Zaferi ile taçlanmış ve milletimiz, istiklalini ve istikbalini koruma hususundaki kararlılığını tüm dünyaya ilan etmiştir. 

30 Ağustos bize, şartlar ne kadar zor olursa olsun başarıya ulaşma konusunda önümüzde daima açık bir yol bulunduğuna işaret etmektedir. Tarihteki tüm zaferlerimizde olduğu gibi 30 Ağustos Zaferi'nin arkasında da gözlerini kırpmadan hayatını feda eden kahramanlarımızın cesaretleri vardır. Böylesi şanlı bir tarihin mirasçıları olan bizlere düşen en önemli görev, geçmişimizden aldığımız güç ve cesaretle milli birlik ve beraberliğimizden, azim ve kararlılığımızdan asla ödün vermemektir. 15 Temmuz’da bir kez daha ispatladığımız gibi; milletimiz canından aziz bildiği vatanı uğruna her türlü fedakarlık ve cesareti göstermeye her daim hazırdır.

Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramı’nızı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum.

28 Ağustos 2020 Cuma