Kadın KoordinasyonBilgieviKovidÇöp Konteynerleri

Başkan Usta’dan 17 Ağustos Mesajı

geri
Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 21. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 

Başkan Usta, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Ülkemizi yasa boğan ve binlerce vatandaşımızın hayatını kaybetmesine sebep olan 17 Ağustos Marmara Depremi'nin üzerinden 21 yıl geçti. Milletimizin hafızasına derin bir yara olarak kazınan 17 Ağustos gibi büyük felaketlerin bir daha yaşanmaması hepimizin ortak temennisidir. Ancak dünyanın en önemli deprem kuşaklarından biri üzerinde yer alan ülkemizde bu tür büyük şiddette depremlerin meydana gelmesi kaçınılmaz bir gerçektir. Dolayısıyla afetlere karşı almamız gereken tüm tedbirleri sürekli gündemde tutmalı, vatandaşlarımızla ve kurumlarımızla bir bütünlük içerisinde her zaman afetlere hazırlıklı olmalıyız. 

Gaziosmanpaşa Belediyesi olarak bizler, görev ve sorumluluk bilinciyle ilçemizi deprem ve tüm afetlere hazır hale getirmek ve toplumsal afet bilinci oluşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumak adına hayata geçirdiğimiz kentsel dönüşüm çalışmalarımızla bir yandan yapılarımızı depreme dayanıklı ve güvenli hale getirirken diğer yandan çarpık ve düzensiz şehirleşmenin de önüne geçiyoruz. Deprem yönetmeliğine uygun, planlı konutlar ve modern yaşam alanları inşa etmek için yaklaşık yüzde 37'si riskli alan ilan edilen ilçemizde kapsamlı bir kentsel dönüşüm çalışması yürütüyoruz.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde icraatların hızla hayata geçtiği bu dönemde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın da destekleriyle kentsel dönüşüm çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlayarak riskli yapı kaynaklı can ve mal kayıplarının önüne geçeceğiz. İnsanlarımızın ve şehirlerimizin emniyeti için attığımız adımları milletçe sahiplenmemiz ile afetlere hazır olma konusunda hep birlikte başarıya ulaşacağımıza yürekten inanıyorum. 

Bu vesileyle, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı bir kez daha rahmetle anıyor, böyle bir felaketin bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum. Depremde yakınlarını kaybeden tüm vatandaşlarımıza ve aziz milletimize baş sağlığı diliyorum.

17 Ağustos 2020 Pazartesi