Ekim 2020 Kültür Sanat Sezonu AçılıyorCaliTabletKovidÇöp Konteynerleri

Sanat Akademisi, Müzik Tutkunu Gençleri Hayalleriyle Buluşturuyor

geri
Gaziosmanpaşa’da bir nalbur dükkanında müzik yapmaya başlayan 4 genç, Gaziosmanpaşa Belediyesi Sanat Akademisi'nde aldıkları profesyonel eğitimlerle "Nalbur" isimli grubu kurdu. Gençler, sözü ve müziği kendilerine ait olan “İlk Gördüğümde Anladım” şarkısı ile müzik dünyasına adım attı.

Gaziosmanpaşa Belediyesi Sanat Akademisi’nde, profesyonel düzeyde eğitim ve uygulamalarla yeteneklerini geliştiren gençler, düzenlenen çeşitli etkinliklerde sahne tecrübesi ediniyor. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta’nın yakından ilgilendiği Sanat Akademisi’nde öğrenciler, kurdukları müzik gruplarıyla adından söz ettiriyor.

MÜZİK PROVALARINI STÜDYOYA TAŞIMA İMKANI BULDULAR

Sanat Akademisi’nde aldıkları eğitimle müzik grubu kuran 18 yaşındaki Eren Melih Öz, 23 yaşındaki Ömer Gülek ile Buğra Anıl Öz ve 19 yaşındaki Emir Demir, sıra dışı hikayeleriyle dikkat çekiyor. Küçük yaşlardan itibaren müzikle ilgilenmeye başlayan gençler, dedelerinin Gaziosmanpaşa'daki nalbur dükkanında uygun zamanlarda prova yapmaya başladı. Grup, zamanla kendilerini daha fazla geliştirmek amacıyla Gaziosmanpaşa Belediyesi Sanat Akademisi'ne başvurdu. Burada eğitimler alan gençler, provalarını da stüdyoya taşıma imkanı buldu. 4 genç, kendilerini müziğe bağlayan alan olan “Nalbur” ismini de gruplarına verdi. Grup Nalbur, sözü ve müziği kendilerine ait olan “İlk Gördüğümde Anladım” şarkısını dinleyicilerin beğenisine sundu.

“SANAT AKADEMİSİNE GELİP PROFESYONEL ANLAMDA EKSİKLİKLERİMİZİ TAMAMLIYORUZ”

Nalbur dükkânından başlayıp, Gaziosmanpaşa Belediyesi Sanat Akademisi’nde aldığı eğitimlerle müzik dünyasına adım atan grubun solisti Eren Melih Öz, “Ben 11 yaşında başladım. 4-5 yıl sonra grup kuruldu. Nalburda prova almaya başladık. Özellikle bizim oturduğumuz yerlerde çok prova alınabilecek yerler yoktu. Biz de dükkanımız vardı orayı değerlendirelim dedik. Hepimiz için gerçekten içinde emek, anlam olan bir isim olsun dedik, grubun adını Nalbur koyduk. Şarkımıza çok güveniyorduk ama bu kadarını beklemezdik, bizi mutlu etti. Çoğunlukla nalburdayız, orada provalarımızı alıyoruz. Ama bir eksiğimiz olduğunda, Gaziosmanpaşa Sanat Akademisi'ne gelip profesyonel anlamda eksikliklerimizi tamamlıyoruz” şeklinde konuştu.

“GENÇLERİMİZİN BAŞARILARINA ŞAHİTLİK ETMEK BİZLERİ GURURLANDIRIYOR”

Gençlerin kültür-sanat alanında elde ettiği başarıların mutluluk verici olduğunu dile getiren Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “Sanat akademimize başta gençlerimiz olmak üzere her yaştan vatandaşımız yoğun bir ilgi ve alaka gösteriyor. Burada gençlerimize 43 sanat dalında akademik düzeyde uygulamalı eğitim ve prova imkanı sunuyoruz. Bu eğitimlerin karşılığını almak, gençlerimizin başarılarına şahitlik etmek bizleri gururlandırıyor. Gençlerimizin talepleri arttığı müddetçe biz de kültür-sanat alanındaki hizmetlerimizi daha da geliştirmeye, onlara yeni imkanlar ve mekanlar sunmaya devam edeceğiz" dedi.

28 Temmuz 2020 Salı
Sanat Akademisi, Müzik Tutkunu Gençleri Hayalleriyle BuluşturuyorSanat Akademisi, Müzik Tutkunu Gençleri Hayalleriyle BuluşturuyorSanat Akademisi, Müzik Tutkunu Gençleri Hayalleriyle BuluşturuyorSanat Akademisi, Müzik Tutkunu Gençleri Hayalleriyle BuluşturuyorSanat Akademisi, Müzik Tutkunu Gençleri Hayalleriyle BuluşturuyorSanat Akademisi, Müzik Tutkunu Gençleri Hayalleriyle BuluşturuyorSanat Akademisi, Müzik Tutkunu Gençleri Hayalleriyle Buluşturuyor