29 Ekim 2020 BannerEkim 2020 Kültür Sanat Sezonu AçılıyorCaliTabletKovid

Atık Yağını Hijyene, Emeğini İyiliğe Dönüştür

geri
Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından ilçe genelinde toplanan atık yağlar, evlere temizlik malzemesi, engelli vatandaşlara da tekerlekli sandalye olarak geri dönüyor.

Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin yürüttüğü çevre projesi kapsamında bitkisel atık yağlar toplanarak hem çevre kirliliği önleniyor hem de geri dönüşüme kazandırılarak ekonomiye katkı sağlanıyor. Gaziosmanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince ilçe genelinde hizmet binaları, bilgi evleri, gençlik merkezleri, kadın koordinasyon merkezleri, muhtarlıklar, aile sağlığı merkezleri, okullar gibi 400’ü aşkın noktada bitkisel atık yağlar toplanmaya devam ediyor.

EVLERE TEMİZLİK MALZEMESİ, ENGELLİ VATANDAŞLARA TEKERLEKLİ SANDALYE

Bitkisel atık yağların geri dönüşümünden elde edilen gelirlerle engellilerin tekerlekli sandalye ihtiyaçları karşılanıyor. Evlerde kızartma işlemleri sonucu ortaya çıkan bitkisel atık yağların 5 litre ve üzeri miktarlarda olması halinde ise atık yağlar vatandaşların evlerinden alıyor. Kapıda teslim alınan bu yağlara karşılık 1 litre temizlik malzemesi verilerek vatandaşların projeye olan desteğinin artırılması hedefleniyor.

“HEM ÇEVRE BİLİNCİ OLUŞTURUYORUZ HEM DE ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN İHTİYAÇLARINI GİDERİYORUZ"

Sosyal sorumluluk projesi hakkında bilgi veren Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, "Çevreye duyarlılık konusunda hepimiz sorumluluk taşımalıyız. Bu, geleceğimiz ve çocuklarımız için önem arz etmektedir. Birçok atık, çevreye geri kazandırıldığı gibi ekonomiye de katkı sağlıyor. Atık bitkisel yağlarımızı; okul, cami, belediye, muhtarlık gibi toplama noktalarına bırakarak, çevre kirliliğini önlediğimiz gibi engelli vatandaşlarımızın başta tekerlekli sandalye olmak üzere pek çok ihtiyacına da destek oluyoruz. Projeyle hem çevre bilinci oluşturuyoruz hem de engelli vatandaşlarımızın her anında yanında bulunarak ihtiyaçlarını gideriyoruz" dedi.

Siz de atık yağlarınızı geri dönüşüme kazandırarak kampanyaya destek olmak için 444 0 467 numaralı Gaziosmanpaşa Belediyesi Çağrı Merkezi’ni arayabilirsiniz.
21 Temmuz 2020 Salı