Kadın KoordinasyonBilgieviKovidÇöp Konteynerleri

Mahalleler Sinek ve Haşereyle Mücadele İçin Yaz Boyunca İlaçlanacak

geri
Gaziosmanpaşa Belediyesi, yaz aylarının gelmesiyle birlikte sinek ve haşerelere karşı mücadelesini yoğunlaştırdı. İlçedeki 16 mahallenin tamamı periyodik olarak her akşam etkin biçimde ilaçlanıyor.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, sıcak yaz günlerinde vatandaşların açık havada ve evlerinde daha rahat vakit geçirmesini sağlamak ve haşerelerin zararlı etkilerini en aza indirmek için ilaçlama çalışmalarını yoğunlaştırdı. Bu kapsamda insan sağlığını tehdit eden, bulaşıcı hastalık taşıyan her türlü kemirgen, uçkun ve haşereye yönelik tüm mahalle ve sokaklarda ilaçlama yapılıyor. İlaçlama çalışmalarıyla hastalık taşıyan mikropların haşereler vasıtasıyla yayılmasının ve zararlı canlı türlerinin üremesinin de önüne geçiliyor.

ÇEVRE DOSTU İLAÇLAMA

Ekipler cadde ve sokakların yanı sıra, tüm yeşil alanları, piknik yerlerini ve ağaç diplerini de hummalı biçimde ilaçlıyor. Teknik donanımlı araçlar ve uzman personellerle yürütülen ilaçlama çalışmalarında, insan sağlığına zarar vermeyen çevre dostu ilaçlar kullanılıyor. Genel ilaçlamanın yanı sıra, sivrisinek ve karasinek larvası ile de mücadele veren ekipler, yaz sezonu boyunca ilçedeki 16 mahallede periyodik olarak ilaçlama çalışması yapmaya devam edecek.

ilaçlama programı - 18 Haziran 2020 Perşembe
Mahalleler Sinek ve Haşereyle Mücadele İçin Yaz Boyunca İlaçlanacakMahalleler Sinek ve Haşereyle Mücadele İçin Yaz Boyunca İlaçlanacakMahalleler Sinek Ve Haşereyle Mücadele İçin Yaz Boyunca İlaçlanacak