Kadın KoordinasyonBilgieviKovidÇöp Konteynerleri

Başkan Usta’dan Ramazan Bayramı Mesajı

geri
Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Usta, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu kurtuluş vesilesi mübarek Ramazan-ı Şerif'i geride bırakarak, birlik, beraberliğimizin ve kardeşliğimizin daha da güçlendiği, küslerin barıştığı, umutların tazelendiği bir Ramazan Bayramı’na daha kavuşmanın sevinci içerisindeyiz.

Bu yıl pandemi tedbirleri dolayısıyla bayramı evlerimizde geçireceğiz. Geçmiş bayramlardan farklı olarak akraba, eş, dost ziyaretlerinden uzak bir Ramazan Bayramı idrak edeceğiz. Ancak sosyal mesafe gönül birlikteliğimize engel değildir. Büyüklerimizi arayıp bayramlarını kutlamalı, bayram geleneğini ve değerlerini çocuklarımıza anlatmalı ve bayram heyecanını evlerimizden eksik etmemeliyiz. Bayramı bir fırsat olarak görmeli ve en güzel biçimde istifade etmeliyiz. 

Her zamankinden çok daha fazla yardımlaşmaya ve dayanışmaya ihtiyacımız olan bu günlerde milletçe saflarımızı daha da sıklaştırmalı, Ramazan’ın özünde yer alan manevi duygularla gönlümüzü tüm kardeşlerimize açmalıyız. Birlik ve beraberlikle bu süreci başarıyla atlatıp, sağlıklı ve güzel günlere kavuşacağımıza yürekten inanıyorum.

Bu vesileyle başta ülkemiz olmak üzere tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum. Bayramın tüm insanlığa başta sağlık, barış, kardeşlik ve esenlikler getirmesini diliyor, milletçe kucaklaşacağımız nice güzelliklere vesile olmasını Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum.

23 Mayıs 2020 Cumartesi