YksÇöp Konteynerleri

Başkan Usta'dan 23 Nisan Mesajı

geri
Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 100. Kuruluş Yıl Dönümü ve 23  Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Usta mesajında şu ifadelere yer verdi:

Aziz milletimizin egemenliğini ve bağımsızlığını temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 100. Kuruluş Yıl Dönümü'nü ve 23  Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı birlik ve beraberlikle kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

İstiklal ve istikbal mücadelemizde tarihi bir dönüm noktası olan 23 Nisan 1920, Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı, milli egemenliğin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk milletinin bağımsızlığını tüm dünyaya ilan ettiği müstesna bir gündür. Bundan 100 yıl önce büyük bir inanç ve azmin eseri olarak kurulan meclisimiz, Milli Mücadelemize öncülük etmiş ve milletimize umut aşılamıştır. Bugün 100. kuruluş yılını gururla kutladığımız Türkiye Büyük Millet Meclisi, kurulduğu günden bu yana milli iradenin, millet egemenliğinin, demokrasinin ve bağımsızlığımızın tecelligahı olarak milletimiz için azimle çalışmalarını sürdürmektedir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu kutlu günü “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” olarak egemenliğimizi sonsuza kadar koruyacak olan çocuklarımıza armağan etmiştir. Aziz milletimizin bağımsızlık uğruna verdiği kutsal mücadele çocuklarımızın omuzlarında nesilden nesle aktarılmaya devam edecektir.

100'üncü yılını gurur, onur ve mutlulukla kutlamaya hazırlandığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bu yıl koronavirüs önlemleri nedeniyle meydanlarda değil evlerimizde karşılayacağız. Balkonlarımızda şanlı İstiklal Marşı'mızı okuyup, Ay Yıldızlı bayraklarımızı dalgalandırarak 100’üncü yıl coşkusunu tüm Türkiye, hep birlikte yaşayacağız. Millet olarak birlik ve beraberlik içinde birbirimize daha da sıkı kenetlenerek bu zor günlerin de üstesinden geleceğimize yürekten inanıyorum.

Bu vesileyle başta çocuklarımız olmak üzere tüm milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum. Çocuklarımıza bu güzel bayramı armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. 

Sevgi ve saygılarımla...
22 Nisan 2020 Çarşamba