YksÇöp Konteynerleri

Gaziosmanpaşa’da Günlük 100 Bin Cerrahi Maske Üretimi Başladı

geri
Gaziosmanpaşa Küçükköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, koronavirüs ile mücadele kapsamında günde 100 bin cerrahi maske imalatına başladı. Gaziosmanpaşa Belediyesi de destek vermek ve üretilen maskeleri satın almak için talepte bulundu. Ayrıca maske üretimine Gaziosmanpaşa Kadın Aile Müdürlüğü kursiyerleri de destek verecek.

Küçükköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Otomatik 3 Katlı Telli Ultrasonik Cerrahi Maske Makinesi ile günde yaklaşık 100 bin maskenin seri imalatına başlandı. Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan Hatipoğlu ve Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Küçükköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bulunan imalathaneyi gezerek üretim ile ilgili bilgi aldı. Usta, belediye olarak üretime destek vereceklerini ifade etti. Gaziosmanpaşa Belediyesi Kadın Aile Müdürlüğü kursiyerlerinin de destek vermesi ile günlük maske sayısının artırılması hedefleniyor.

"BURADAKİ HOCALARIMIZA DESTEK OLACAĞIZ"

Meslek lisesinde yapılan üretim ile gurur duyduğunu belirten Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, "Öğretmenlerimiz zorda kalmanın ihtiyaç durumunda nelerin yapılabileceğinin bir ürününü ortaya koydular. Toplumda en çok ihtiyaç duyulan ve sağlık alanında kullanılan maskenin üretimine başlamış oldular. Yerli makinemiz ile birlikte yerli maskemizin imalatını gerçekleştiriyorlar. Sadece gönüllülerin ürettiği maskelerin bile ihtiyaçları karşılayabileceği boyutta olduğunu görüyoruz. Yeter ki israf etmeyelim ve panik yapmayalım. Bizde belediyemiz ile dayanışma içerisinde buradaki hocalarımıza destek olacağız" dedi.

"GÜNLÜK ÜRETİM KAPASİTESİ 100 BİN ADETTİR"

Ultrasonik ses dalgaları ile kumaşların birbirine yapıştırıldığını söyleyen Küçükköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü, Gülfem Yenenlibağ, "Ultrasonik 3 Boyutlu Cerrahi Maske Üretim Makinesi”, saate 7 bin 200 adet maske yapabiliyor. Makinanın günlük üretim kapasitesi ise 100 bin adettir. Tüm insanlığa faydalı olmak adına maske üretimini biz meslek liselerimizde yapmak istedik. Talepler doğrultusunda kamu kurum ve kuruluşlarımıza maskelerimizi gönderiyoruz. Ürettiğimiz cerrahi maskelerimiz de kumaşlarımızın ultrasonik titreşimleri ile yapıştırıyoruz. Makine kendisi burun telini alıyor ve üretimi gerçekleştiriyoruz" şeklinde konuştu.

02 Nisan 2020 Perşembe
Gaziosmanpaşa’da Günlük 100 Bin Cerrahi Maske Üretimi BaşladıGaziosmanpaşa’da Günlük 100 Bin Cerrahi Maske Üretimi BaşladıGaziosmanpaşa’da Günlük 100 Bin Cerrahi Maske Üretimi BaşladıGaziosmanpaşa’da Günlük 100 Bin Cerrahi Maske Üretimi BaşladıMaske