Ara Tatil Bilim BannerSanat Akademisi 2023 Kayıtları BannerAkademi Hazırlık Kursu BannerTumımarbasvurularibannerYapidenetimbasvurubanner

Kullanılmış Giysi ve Ev Tekstil Ürünlerinin Toplanması ile İhtiyaç Sahiplerine Destek

Sıfır Atık Projesi’ kapsamında kaynağında ayrıştırılan geri dönüşebilir atıklar(ambalaj, pil, bitkisel atık yağ, 2.el giysi, e-atık vb.) ham madde ve enerji tasarrufu, hava, su ve toprak kirliliğinin azaltılmasının yanı sıra kişi ve ülke ekonomisine önemli ölçüde katkı sağlamaktadır.
Ekonomik değere sahip olan geri dönüşebilir atıkların toplanması çalışmalarında, çeşitli etkinlik ve sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirilerek çevrenin korunması ile birlikte ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye ve öğrencilere tablet, okullara ve hanelere temizlik malzemeleri, öksüz-yetim/ihtiyaç sahibi öğrencilere kıyafet desteği olarak katkı sağlamaktadır.
Bu kapsamda okullar arası kullanılmış giysi ve ev tekstil ürünleri toplama yarışması ile en çok ürün toplayan okulların öksüz-yetim/ihtiyaç sahibi öğrencilerine kıyafet desteği sağlanmaktadır.
Öğrenciler için planlanan 17.000 TL lik bütçe ile her öğrenci belirlenen miktarda ihtiyacı olan ürün ya da ürünleri seçmektedir. 
Dereceye giren okullar
1. Sakarya İlkokulu 2.100 kg
2. Alparslan Ortaokulu 1.600 kg
3. Dumlupınar Ortaokulu 1.200 kg

• İlçe geneli okullarımızda yarışma süresince 15 ton 2.el giysi ve ev tekstil ürünü toplandı.
Kullanılmış Giysi ve Ev Tekstil Ürünlerinin Toplanması ile İhtiyaç Sahiplerine DestekKullanılmış Giysi ve Ev Tekstil Ürünlerinin Toplanması ile İhtiyaç Sahiplerine DestekKullanılmış Giysi ve Ev Tekstil Ürünlerinin Toplanması ile İhtiyaç Sahiplerine DestekKullanılmış Giysi ve Ev Tekstil Ürünlerinin Toplanması ile İhtiyaç Sahiplerine DestekKullanılmış Giysi ve Ev Tekstil Ürünlerinin Toplanması ile İhtiyaç Sahiplerine Destek