Akife Sesleniş BannerKasım Vergi ÖdemeGop Kart Banner

Başkan Usta 24 Kasım’da Öğretmenleri Ağırladı

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen programda ilçede görev yapan öğretmenleri ağırladı. Programda sahne alan Grup İmera verdiği konserle öğretmenlere unutulmaz akşam bir yaşattı.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, Öğretmenler Günü’nü ilçedeki yaklaşık bin öğretmenin katıldığı yemekli program ile kutladı. Programda Gaziosmanpaşa’da görev yapan en genç ve en kıdemli öğretmene plaket takdim edildi. Öte yandan Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta’nın lise öğretmeni Özcan Eraydın da programa davet edilerek, Başkan Usta’ya sürpriz yapıldı. Usta, lise öğretmenini karşısında görünce şaşkınlığını gizleyemedi ve öğretmenine sarılarak hasret giderdi. Emekli edebiyat öğretmeni Özcan Eraydın’a eski öğrencisi Usta tarafından plaket verildi. Öğretmenler, programın sonunda düzenlenen İmera konseriyle unutulmaz bir Öğretmenler Günü yaşadı.

“HAYATIMIZIN HER KESİMİNDE ÖĞRETMENLERİN DOKUNDUĞU ALANLARI BULMAK MÜMKÜN”

Başkan Usta, “İlçemizde yaklaşık 5 bin civarında öğretmen var. Bu akşam öğretmenlerimizle birlikte Öğretmenler Günü anısına bir yemek etkinliğinde bir aradayız. Hayatımızın her kesiminde öğretmenlerin dokunduğu alanları bulmak mümkün. Mesela öğretmen bir meslek, bir mesai harcama işi,  hayatı geçirmek için bir yerlerde çalışmak, maddiyat elde etmek değildir. Bunların dışında kalan her şey öğretmenliktir. Öğretmenliğin sorumluluğu o kadar geniş, anlamı o kadar büyük ki, izah etmek saatler alabilecek belki birçoğunu da hatırlayamayacağımız kadar geniş anlamlar ifade edecek boyuttadır. Biz öğretmenler günü vesilesiyle başta Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenlerimiz olmak üzere tüm öğretmenlerimizi burada minnetle şükranla yad ediyoruz. Hayatımı kazanmamda yardımcı olan bütün öğretmenlerime özellikle de Türkiye’nin başta kadın öğretmenleri olmak üzere bütün öğretmenlerine sevgiler, saygılar gönderiyorum. İyi ki varlar” dedi.
Başkan Usta 24 Kasım’da Öğretmenleri AğırladıBaşkan Usta 24 Kasım’da Öğretmenleri AğırladıBaşkan Usta 24 Kasım’da Öğretmenleri AğırladıBaşkan Usta 24 Kasım’da Öğretmenleri AğırladıBaşkan Usta 24 Kasım’da Öğretmenleri AğırladıBaşkan Usta 24 Kasım’da Öğretmenleri AğırladıBaşkan Usta 24 Kasım’da Öğretmenleri AğırladıBaşkan Usta 24 Kasım’da Öğretmenleri AğırladıBaşkan Usta 24 Kasım’da Öğretmenleri AğırladıBaşkan Usta 24 Kasım’Da Öğretmenleri Ağırladı