Gop Kart BannerBilim Gaziosmanpaşa Yeni Dönem Kayıtları BannerDoğa Yürüyüşü Banner29 Ekim Cumhuriyet Koşusu BannerE-Spor Banner 2022

Gaziosmanpaşa Belediyesi'nden Aşure İkramı

geri

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Muharrem ayı etkinlikleri kapsamında vatandaşa aşure ikram etti.


Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen Aşure Günü etkinliğine Gaziosmanpaşa Kaymakamı İskender Yönden, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Cem Vakfı Gaziosmanpaşa Ahmet Yesevi Cemevi Başkanı Şahin Çolak, ilçe protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı. Dev kazanlarda, usta eller tarafından pişirilen aşureler, gülbenk (dua) edilmesinin ardından vatandaşlara ikram edildi.


Programda konuşan Başkan Usta, “Tuttuğunuz oruçlar makbul, birliğimiz daim olsun. Türk milletinin farklılıklarla, farklı düşüncelerle ne kadar güçlü olduğunu dünyaya gösterdiğini düşünüyorum. Hz. Nuh'un Cudi Dağı'na oturması, Hz. Adem'in tövbesinin kabul olması, Hz. Musa ve Hz. İsa'nın doğumlarının gerçekleşmesinin yanında eşsiz bir anlam ifade eden Kerbela; ümmetin Peygamberi Hz. Muhammed'in şehit edilen torunu olan Hz. Hüseyin'in ve onun nezdinde tüm Kerbela şehitlerinin yad edildiği bir gündür” dedi.


Cem Vakfı Gaziosmanpaşa Ahmet Yesevi Cemevi Başkanı Şahin Çolak, “Kerbela, 1340 yıllık bitmeyen bir acıdır, insanlık tarihinde kara bir lekedir. Yüce Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın” diye konuştu.


Gaziosmanpaşa Belediyesi'nden Aşure İkramıGaziosmanpaşa Belediyesi'nden Aşure İkramıGaziosmanpaşa Belediyesi'nden Aşure İkramıGaziosmanpaşa Belediyesi'nden Aşure İkramı