Akife Sesleniş BannerGop Kart Banner

Sivrisineksiz Bir Yaz İçin Cadde ve Sokaklar İlaçlanıyor

Gaziosmanpaşa Belediyesi, sivrisinek ve haşere türleriyle mücadele etmek için cadde ve sokaklarda ilaçlama çalışması gerçekleştiriyor. 

Gaziosmanpaşa Belediyesi, yaz aylarının gelmesiyle birlikte başta sivrisinek olmak üzere haşere türlerinin zararlı etkilerini en aza indirmek için çalışma başlattı. Bu kapsamda insan sağlığını tehdit eden ve bulaşıcı hastalık taşıyan her türlü kemirgen, uçkun ve haşereye yönelik tüm mahalle ve sokaklarda ilaçlama yapılıyor. İlaçlama çalışmalarıyla hastalık taşıyan mikropların, haşereler vasıtasıyla yayılmasının ve zararlı canlı türlerinin üremesinin önüne geçilmesi amaçlanıyor.

ÇALIŞMALAR, 16 MAHALLEDE PERİYODİK OLARAK SÜRÜYOR

Teknik donanımlı araçlar ve uzman personellerle yürütülen ilaçlama çalışmalarında, insan sağlığına zarar vermeyen çevre dostu ilaçlar kullanılıyor. Genel ilaçlamanın yanı sıra, sivrisinek ve karasinek larvası ile de mücadele eden ekipler, yaz boyunca ilçedeki 16 mahallede ilaçlama çalışmasını sürdürecek.

Mahalle İlaçlama Programı:

Pazartesi : Merkez, Şemsipaşa, Hürriyet

Salı : Barbaros Hayrettin Paşa, Yenimahalle, Fevzi Çakmak

Çarşamba : Karayolları, Karadeniz

Perşembe : Bağlarbaşı, Sarıgöl, Yenidoğan

Cuma : Kazım Karabekir, Mevlana

Cumartesi : Yıldıztabya, Karlıtepe, PazariçiSivrisineksiz Bir Yaz İçin Cadde ve Sokaklar İlaçlanıyorSivrisineksiz Bir Yaz İçin Cadde ve Sokaklar İlaçlanıyorSivrisineksiz Bir Yaz İçin Cadde ve Sokaklar İlaçlanıyorSivrisineksiz Bir Yaz İçin Cadde ve Sokaklar İlaçlanıyorSivrisineksiz Bir Yaz İçin Cadde Ve Sokaklar İlaçlanıyor