Bilim Gaziosmanpaşa Yeni Dönem Kayıtları BannerDoğa Yürüyüşü Banner29 Ekim Cumhuriyet Koşusu BannerE-Spor Banner 2022Spor Merkezi Kayıtları Başladı

Can Dostlarımızın Beslenmesi İçin Mesafeleri Kısalttık

geri
Gaziosmanpaşa Belediyesi, güneş enerji panelli ve mobil uygulama destekli yeni mamamatik cihazlarını hizmete sundu. Vatandaşlar, yeni sistemle “Sokaktaki Dostlarım” mobil uygulaması üzerinden, diledikleri yerde ve saatte, anlık olarak, sokak hayvanlarının mama ile buluşmasına destek oluyor.

Sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarının sürdürülebilir ve hijyenik bir şekilde karşılanmasını amaçlayan Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçedeki 10 adet mamamatik istasyonuna ek olarak güneş enerji panelli yeni mamamatik istasyonlarını hizmete sundu. Herhangi bir elektrik ve internet bağlantısına gerek duyulmadan, enerjisini kendi karşılayan doğa dostu yeni cihazlar, vatandaşların istedikleri yerden, diledikleri bölgedeki sokak hayvanlarını beslemesine olanak sunuyor. Mobil uygulama mağazalarından “Sokaktaki Dostlarım” uygulamasını indirenler, 2 TL ve katlarında yaptıkları yardımlarla cihaza komut verebiliyor. Uygulamadan gelen komut doğrultusunda mekanizma harekete geçiyor ve öndeki hazneye mama döküyor. Böylece sokak hayvanlarının mamaya ulaşması kolaylaşıyor. 

“EVDEN, İŞ YERİNDEN VE BULUNDUKLARI BÜTÜN ORTAMLARDAN MAMA BESLEMESİ YAPABİLİRLER”

Yeni mamamatikler hakkında bilgi veren Gaziosmanpaşa Belediyesi Veteriner İşleri Şefi Özlem Demirel, “İlçemiz genelinde 10 adet mamamatik cihazımız var, bunlara yeni sürümlüleri ekliyoruz. Tamamen güneş enerjisi ile çalışan, uzaktan aplikasyonla besleme yapabilen yeni sürümler. Vatandaşlarımız, mobil uygulamayı cep telefonlarına indirerek, evden, iş yerinden ve bulundukları bütün ortamlardan mama beslemesi yapabilirler” dedi.

Can Dostlarımızın Beslenmesi İçin Mesafeleri KısalttıkCan Dostlarımızın Beslenmesi İçin Mesafeleri KısalttıkCan Dostlarımızın Beslenmesi İçin Mesafeleri KısalttıkCan Dostlarımızın Beslenmesi İçin Mesafeleri Kısalttık