Gop Kart BannerBilim Gaziosmanpaşa Yeni Dönem Kayıtları BannerDoğa Yürüyüşü Banner29 Ekim Cumhuriyet Koşusu BannerE-Spor Banner 2022

Dil Akademisi

geri
DİL AKADEMİSİ

Gençlik Merkezi bünyesinde ilk kez 2021 yılı ekim ayında eğitimlere başlayan dil akademimizde amaç kursiyerlerin gelişimine ve kariyerlerine katkı sağlamaktır. 15-40 yaş arası herkes dil kurslarımıza kayıt yaptırabilir.
“Dil Akademisi” projesi, Gençlik Merkezi’nde üniversite sınavına hazırlanmış ve üniversiteli olduktan sonra farklı diller öğrenmeye ihtiyacı olan mezun öğrencilerimizin talepleri üzerine ortaya çıkmış bir projedir. Bu proje, ilçemizde dil öğrenmek isteyen lise öğrencilerinin, üniversite öğrencilerinin ve çalışma hayatına atılmış kişilerin taleplerini karşılamak üzere kurulmuştur.
İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Rusça, Korece, Arapça, İspanyolca, Çince ve Yabancılar için Türkçe branşlarında kursiyerlerimize başvuru imkanı sunulmuştur. 
Okuma, dinleme, yazılı anlatım, karşılıklı konuşma ve sözlü anlatım becerileri kazanmaları için kur bazlı eğitim verilmektedir. İlk etapta A1 ve A2 olarak başlayan dil derslerimiz ilerleyen zamanlarda diğer kur seviyelerine de ulaşacaktır.
Bir kur dört ay sürmektedir ve her dört aylık periyot sonrası kur bitirme sınavı uygulanmaktadır. Kur bitirme sınavlarını başarıyla tamamlayan öğrenci bir üst kur için kayıt yaptırmaya hak kazanır. Kur sonunda yapılacak olan sınavda başarılı olan kursiyerler için MEB onaylı kur bitirme sertifikası verilir.
Sınıflarımız en az 12 en fazla 20 kişiden oluşmaktadır. Ders esnasında dinleme çalışmaları yapabilmeleri için tüm teknolojik imkanlar mevcuttur.
Dersin işleyişine göre konuşma pratiğinin kazandırılması için öğrenci-öğretmen ve öğrenci-öğrenci diyaloglarına sıkça yer verilir.

Dil AkademisiDil AkademisiDil Akademisi