Yaz Tatili Bilim Gaziosmanpaşa BannerSıfır Atık Lansman Banner

Gençlik Merkezi

geri

Gaziosmanpaşa Gençlik Merkezi, ilçemizde ikamet eden gençlerimizin sosyal, kültürel, eğitim ve kişisel gelişim alanlarında gelişmesine yönelik etkinlik, faaliyet ve kurslarla çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Gençlik Merkezimizde Üniversite Hazırlık eğitimleri ile sosyal kulüp faaliyetleri düzenlenmekte ve öğrencilerimizin kişisel gelişimleri her alanda desteklenmektedir.

ÜNİVERSİTE HAZIRLIK EĞİTİMLERİ
Gaziosmanpaşa Gençlik Merkezi, lise son sınıfta eğitim gören ya da liseden son iki yıl içerisinde mezun olmuş öğrencileri, üniversite hazırlık sürecinde bir araya getirmektedir. Merkezimizde üniversite hazırlık eğitimlerimiz, hafta içi/hafta sonu olarak gruplara ayrılmaktadır. Öğrencilerimiz belirlenmiş haftalık ders programları doğrultusunda branş öğretmenlerimizden eğitimler almakta ve bu eğitimler uygulamalı olarak test çözme teknikleri ile desteklenmektedir. Düzenli olarak gerçekleştirilen deneme sınavları ile kendilerini ölçme imkanı bulan öğrencilerimiz, sonuçları da öğretmenlerimizin danışmanlığında birebir değerlendirilerek analiz etmektedir. Üniversite hazırlık sürecinin yoğun bir tempo gerektirmesi ve bu süreçte başarıya ulaşmada ders çalışmanın tek başına yeterli olmayacağı bilinciyle, öğrencilerimize rehberlik danışmanlık hizmeti de sağlanmaktadır. Öğrencilerimizin motivasyonunu kaybetmeden çalışması amacıyla belirli aralıklarla hem öğrencilerimiz hem de velilerimiz için bilgilendirici rehberlik seminerleri düzenlenmektedir.
Gençlik Merkezi’nde öğrencilerimize hayallerinin ne kadar yakın olduğunu göstermek amacıyla üniversite tanıtım gezileri düzenlenmektedir. Sinema, tiyatro, futbol, voleybol, masa tenisi turnuvaları, geleneksel piknik etkinlikleri düzenlenerek sosyal yönden gelişimleri desteklenmektedir. Yine Ramazan aylarında, gençlerimizde manevi duyguları pekiştirebilmek ve birlik duygusu oluşturabilmek amacıyla geleneksel iftar programları yapılmaktadır.
Gaziosmanpaşa Gençlik Merkezi’nde her eğitim yılı sonunda, puanların açıklanmasıyla tercih danışmanlığı hizmeti verilmektedir. Tercih günlerinde, branş öğretmenleri ve rehberlik servisimizden oluşan tercih komisyonumuz, öğrenci ve ailelerimizle, randevulu sistem ile 40 dakikalık seanslar halinde görüşmelerini gerçekleştirmekte ve öğrencilerimizi en doğru şekilde yönlendirebilmek için çalışmalar yapılmaktadır.

Gençlik Merkezimiz haftanın 7 günü hizmet vermektedir.
Hafta Sonu : 12.Sınıflar
Hafta İçi : Mezunlar ve soru çözümleri
Deneme Sınavı Günü: Çarşamba

Eğitim Verdiğimiz Branşlar
Türkçe
Türk Dili ve Edebiyatı
Matematik
Geometri
Fizik
Kimya
Biyoloji
Tarih 
Coğrafya
Felsefe
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi
İngilizce
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Yıllara Göre Kayıt Yaptıran Öğrenci Sayılarımız
2015-2016 eğitim-öğretim yılı: 167 öğrenci (113 tanesi üniversiteli oldu)
2016-2017 eğitim-öğretim yılı: 260 öğrenci (121 tanesi üniversiteli oldu)
2017-2018 eğitim-öğretim yılı: 180 öğrenci (127 tanesi üniversiteli oldu)
2018-2019 eğitim-öğretim yılı: 191 öğrenci (109 tanesi üniversiteli oldu)
2019-2020 eğitim-öğretim yılı: 253 öğrenci (187 tanesi üniversiteli oldu)
2020-2021 eğitim-öğretim yılı: 132 öğrenci (113 tanesi üniversiteli oldu)
2021-2022 eğitim-öğretim yılı: 268 öğrenci  (henüz sınava girmediler)
Gençlik MerkeziGençlik MerkeziGençlik Merkezi