Ekim 2020 Kültür Sanat Sezonu AçılıyorCaliTabletKovidÇöp Konteynerleri

Sanat Akademisi

geri
GAZİOSMANPAŞA SANATLA GELİŞİYOR

Toplumun gelişmesinde kültür ve sanatın önemli bir unsur olduğunun bilinciyle her geçen yıl ilçeye vizyon kazandıran Belediyemiz, vatandaşların eğitim ve sosyal hayatına zenginlik katmaya devam ediyor. Bu kapsamda, ilçede ilk ve tek olma özelliği taşıyan ve Gaziosmanpaşa Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapımı tamamlanan Sanat Akademisi hizmete açıldı. 

TESİSİN ÖZELLİKLERİ

18 Derslik ve 1 okuma odası ile hizmet veren Sanat Akademisi’nde Alanında uzman eğitmenler tarafından 21 farklı branşta akademik düzeyde kurslar düzenleniyor.


BRANŞLAR

Yaylı Sazlar Türk Halk Oyunları
Nefesli Sazlar          Soğuk Cam Boyama
Yaratıcı Drama        Desen Çizim
Telli Sazlar               Ebru
Resim                      Hüsn-i Hat
Tuşlu Sazlar            Aranjörlük
Tiyatro                     Minyatür
Vurmalı Sazlar         Dublaj 
Müzikle Terapi         Senaryo ve Yazarlık
Ses Eğitimi-Koro     Müzik Teknolojileri
Fotoğraf


KİMLER BAŞVURABİLİR?

Tesisimizden ilçemizde ikamet eden 7 yaş ve üzeri tüm vatandaşlarımız faydalanabilir.

NASIL BAŞVURU YAPILABİLİR?

Kurs programlarımıza başvurmak için tesisimize bizzat müracaat etmeniz gerekmektedir.

AMACIMIZ

• Akademik sınıflarda eğitim görenlerin orkestralarda görev alabilecek yetkinliğe ulaştırılmasını, üniversitelerin ve liselerin ilgili bölümlerine girerek müzik alanında profesyonelleşmelerini sağlamayı hedefliyoruz.

• Hobi gruplarında ise 7’den 70’e herkese müziği sevdirmeyi, müzik dinleyicisi yetiştirmeyi ve bir müzik enstrümanını yeterli derece çalabilmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. Gençlerin kültür-sanat alanında gelişimine katkı sağlayacak Sanat Akademisi öğrencilerimiz için bir çekim merkezi olacak. Özellikle ilk ve ortaokullardaki öğrencilerimizin hizmetine sunmak adına yılda 7 bin öğrenciye kültür ve sanat alanında hizmet vereceğiz.

OKULLARDAKİ YETENEKLİ ÖĞRENCİLER SANAT AKADEMİ’SİNDE EĞİTİM ALIYOR

İlçedeki okullardan sanatsal yeteneği olan öğrenciler, Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından seçilerek belirli gün ve saatlerde Sanat Akademisi’nde eğitim alıyor. Sanatsal eğitimi uygulamalı olarak alan öğrenciler, ilgi ve yeteneklerini geliştirme imkânı da elde etmiş oluyor.

HER YIL 7 BİN ÖĞRENCİMİZİ KÜLTÜR VE SANAT İLE BULUŞTURACAĞIZ

Gençlerin kültür-sanat alanında gelişimine katkı sağlayacak Sanat Akademisi öğrencilerimiz için bir çekim merkezi olacak. Özellikle ilk ve ortaokullardaki öğrencilerimizin hizmetine sunmak adına yılda 7 bin öğrenciye kültür ve sanat alanında hizmet vereceğiz.

KONSERVATUAR DÜZEYİNDE EĞİTİM VERİYORUZ

Akademik sınıflarımızda eğitim alan öğrencilerimiz, üniversitelerin ilgili bölümlerinden gelen, alanında uzman ve akademisyen olan bağımsız bir jüri tarafından seçilmektedir. Akademik program üç yıl süren üçer aylık kurlar halinde planlanmıştır. Her kurun sonunda yapılan değerlendirmeler ile öğrencilerimizin durumu netleştirilerek devam edip etmeyeceğine karar verilir.

Gaziosmanpaşa Belediyesi Sanat Akademisi İletişim Bilgileri

Adres: Merkez Mahallesi, Cumhuriyet Meydanı, No: 20 / Gaziosmanpaşa - Gaziosmanpaşa Kültür ve Sanat Merkezi – 2. Kat

Telefon: 0212 453 50 84 - 0212 453 50 55

Sanat AkademisiSanat AkademisiSanat AkademisiSanat AkademisiSanat AkademisiSanat AkademisiSanat AkademisiSanat AkademisiSanat AkademisiSanat AkademisiSanat AkademisiSanat AkademisiSanat AkademisiSanat Akademisi