Yıldıztabya Kentsel Dönüşüm Anahtar Teslim BannerYapılandırma Eylül BannerKentsel Planlar BannerAfet Yönetim Merkezi BannerGençlik Merkezi Banner

3 Nolu Gecekondu Önleme Bölgesi

geri


• Gaziosmanpaşa İlçesi Karayolları Mahallesi 3 No’lu Gecekondu Önleme Bölgesi 04.12.2008 tarihinde Toplu Konut İdaresi tarafından 775 sayılı yasa kapsamında Gecekondu Önleme Bölgesi ilan edilmiştir.

• Gaziosmanpaşa İlçesi Karayolları Mahallesi 3 No’lu Gecekondu Önleme Bölgesi 36.087,00 m² yüzölçümlü brüt alanı kapsamaktadır.

• Alanda 81 bina, 91 hak sahibi bulunmaktadır.

• Mevcut durumda arazi üzerinde yoğun olarak gecekondu tipi yapılaşma (TTB/ işgal) bulunmaktadır.

• Belediyemiz ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) arasında 23.05.2008 tarihinde imzalanan Ana Protokol kapsamında çalışmalara başlanmıştır.

• 14.07.2015 tarihinde imzalanan Ek Protokol uyarınca gerçekleştirilecek olan projeden hak sahiplerine konut edindirmek amacıyla çalışmalar başlatılmıştır.

• 6 Aralık 2018 günü noter huzurunda hak sahiplerinin konut kura çekim işlemleri tamamlanmıştır.

• TOKİ ve Belediyemiz arasında imzalanmış olan Ana Protokol ve EK Protokoller kapsamında bölgede üretilen konut, işyeri, kentsel donatı, altyapı vs. tüm projelendirme ve inşaat iş ve işlemleri Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın yükümlülüğünde olup TOKİ tarafından üretilen projeye ilişkin İnşaat süreci tamamlanmış ve 2020 yılı ilk yarısında Tapu Teslim Töreni yapılması planlanmıştır.

Tüm Kentsel Dönüşüm Haritası
Riskli Alan SınırıBölgeye Ait İstatistik BilgilerGüncelleme Tarihi: 30.01.2020

90 adet hak sahibinin tamamı ile anlaşma sağlanmış olup tüm binaların yıkımları gerçekleştirilmiş ve inşaat sürecine geçilmiştir.

TOKİ ve Belediyemiz arasında imzalanmış olan Ana Protokol ve EK Protokoller kapsamında bölgede üretilecek olan konut, işyeri, kentsel donatı, altyapı vs. tüm projelendirme ve inşaat iş ve işlemleri Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın yükümlülüğünde olup TOKİ tarafından üretilecek olan projeye ilişkin süreç ilerlemektedir.

Projeye Ait Görseller