Yıldıztabya Kentsel Dönüşüm Anahtar Teslim BannerKentsel Planlar BannerFarika 2 BannerKentsel Dönüşüm İle Geleceği İnşa Ediyoruz

Başkan Usta’dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

geri
Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 

Başkan Usta mesajında şu ifadelere yer verdi:

Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı olan Cumhuriyetimizin 98’inci yıl dönümünü hep birlikte büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz. Milli mücadele yıllarında vatanımızın müdafaası için birlik ve beraberlik içinde mücadele eden milletimiz, kazandığı şanlı zaferle adını tarihe altın harflerle yazdırmıştır. Kurtuluş Savaşı destanının ardından büyük fedakârlıklarla kurulan Cumhuriyetimiz, farklı kültür, inanç ve düşünceleri teminat altına alarak birlikte yaşama idealimizin kaynağı olmuştur. 

Ecdadımızdan emanet aldığımız Cumhuriyet mirasına sahip çıkmak, gelecek nesillere taşımak ve sonsuza dek yaşatmak hepimizin en önemli sorumluluğudur. Tarihte eşi, benzeri görülmemiş bir kahramanlık destanı ile kurulan ve bizlere emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, güçlü kılmak ve yüceltmek için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırarak, 2053 ve 2071 vizyonlarımızı hep birlikte hayata geçireceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere canlarını feda ederek bu toprakları bizlere vatan kılan tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyor, aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyorum.