İlan Reklam VergiSanat Akademisi Yeni Dönem Kayıtları BaşlıyorSıfır Atık Lansman Banner2022BannerPazar Yeri Banner

Engelli Çocuklarımızı Özel Servisle Okullarına Ulaştırıyoruz

geri
Gaziosmanpaşa’da engelli öğrenciler, evlerinden okullarına, okullarından evlerine, Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin tahsis ettiği özel servis aracıyla ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçedeki engelli öğrencilerin okula ulaşımını kolaylaştırmak ve eğitimlerine destek olmak için servis hizmeti sunuyor. Bu kapsamda her gün 28 öğrenci, Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından erişilebilirlik standartlarına uygun, otomatik asansör sistemli servis araçlarıyla ulaştırılıyor. Sabahın erken saatlerinde öğrencileri okullarına ulaştıran araç, dönüşte yine öğrencileri okullarından alarak evlerine götürüyor.

“ANNELER, BABALAR ÇOK RAHATLADI”

Engelli oğlunu servis ile okula gönderen Sündüz Himmetoğlu, “Zorluklarımız çok oldu. Sürücüler bile saygı göstermedi bize. Yoldan geçerken biz bekledik, onlar geçti. Yürüyerek gidip, geldik. Belediyemizden Allah razı olsun çok rahatladık. Bizim gibi anneler, babalar çok rahatladı yani ulaşım olarak. Hizmetten çok memnunuz” dedi.

Cevdet Aydoğan, “Engelli diğer gençlerimiz için de çocuklarımız için de okula gitmesine çok büyük yardımcı oldu Belediye Başkanımız sağ olsun. İyi bir hizmet takdir ediyoruz” diye konuştu.

Engelli Çocuklarımızı Özel Servisle Okullarına UlaştırıyoruzEngelli Çocuklarımızı Özel Servisle Okullarına UlaştırıyoruzEngelli Çocuklarımızı Özel Servisle Okullarına UlaştırıyoruzEngelli Çocuklarımızı Özel Servisle Okullarına UlaştırıyoruzEngelli Çocuklarımızı Özel Servisle Okullarına UlaştırıyoruzEngelli Çocuklarımızı Özel Servisle Okullarına Ulaştırıyoruz