Yıldıztabya Kentsel Dönüşüm Anahtar Teslim BannerKentsel Planlar BannerGençlik Merkezi BannerDene Yap BannerFarika 2 Banner

Gençlerin Gözdesi Farika Kitaplı Kahve

geri
Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte öğrenciler, ders çalışmak, araştırma yapmak ve sınavlara hazırlanmak için Farika Kitaplı Kahve’ye yoğun ilgi gösteriyor.

Gaziosmanpaşa’da öğrencilere doğa ile iç içe, sessiz ve sakin bir ortamda hem ders çalışma hem de sosyalleşme fırsatı sunan Farika Kitaplı Kahve, gençlerin uğrak yeri olmayı sürdürüyor. Türk ve dünya edebiyatı, klasikler, çocuk ve genç edebiyatı, şiir, tarih, dini kaynaklar, felsefe, sosyoloji, psikoloji, kişisel gelişim, bilim, sanat kategorileri ile sınavlara yardımcı kaynaklar olmak üzere toplam 20.000 eserin bulunduğu mekanda, araştırmacılara kaynak niteliğinde birçok güncel yayın da yer alıyor.

“ÜNİVERSİTE SINAVINA HAZIRLANMAK İÇİN BULAMADIĞIM KAYNAKLARI FARİKA’DA BULABİLİYORUM”

Güzel sanatlar fakültesine hazırlanan lise son sınıf öğrencisi Muhammed Atabey Eraslan, “Farikaya gelme sebeplerinden biri, bir sürü eser olması ve gayet sessiz bir ortamda olması. Ben güzel sanatlara hazırlanan bir öğrenciyim. Benim çizim yapmam için böyle sessiz bir ortam gerekiyor. Farika gayet bunu bana sağlıyor. Onun dışında üniversite sınavına hazırlanmak için alamadığım, bulamadığım kaynakları Farika’da bulabiliyorum. Herhangi bir eksiği yok benim için. Haftanın dört, beş günü okul çıkışı burada vakit geçiriyorum” diye konuştu.

“TERCİH ETMEMİN ASIL SEBEBİ, İMKÂNLARININ DAHA ZENGİN VE BOL OLMASI”

KPSS’ye hazırlanan Aziz Alpay, “İktisat mezunuyum. Şu an işletme üzerine yüksek lisans yapıyorum aynı zamanda yabancı dil yeterlik sınavları için İngilizce’ye hazırlanıyorum. Farika’da yaklaşık bir yıldır Kamu Personeli Seçme Sınavı’na çalışıyorum. Farika’yı tercih etmemin asıl sebebi, diğer çevredeki kütüphanelere nazaran daha ferah, imkânlarının daha zengin ve bol olması, bir kampüs havasında olması. Daha çok kaynak zenginliğini içermesi bizim için yeterli olan sebepler. Böyle imkanları sağladığı için Hasan Başkanımıza ve kurum yetkililerini teşekkür ediyorum” dedi.

ÖĞRENCİLERE REHBERLİK VE DANIŞMANLIK HİZMETİ

Toplam 1.000 m² alana ve 250 kişilik oturma kapasitesine sahip Farika’da kütüphanenin yanı sıra kafeterya, sosyal etkinlik alanları ve mescit bulunuyor. Farika’da ziyaretçiler, üyelik sistemi ile kütüphaneden ödünç kitap temin edebiliyor. Ayrıca öğrencilere ücretsiz internet ve fotokopi hizmeti de veriliyor. Sınavlara hazırlanan öğrenciler için ise uzman psikologlar tarafından rehberlik ve danışmanlık hizmeti sunuluyor.

Gençlerin Gözdesi Farika Kitaplı KahveGençlerin Gözdesi Farika Kitaplı KahveGençlerin Gözdesi Farika Kitaplı KahveGençlerin Gözdesi Farika Kitaplı KahveGençlerin Gözdesi Farika Kitaplı KahveGençlerin Gözdesi Farika Kitaplı Kahve